24 листопада 2017, п'ятниця

Як перезавантажити свій мозок цього літа

коментувати
Влітку соціальний ритм життя може стати по-справжньому божевільним. Саме тому важливо періодично «відключатися»

З наукової точки зору є кілька цікавих способів перезарядитися, часто в обмежений час, яким ми володіємо.

Ось мій рейтинг найпопулярніших відновлювальних занять:

5. Відеоігри

Якщо нам щось подобається, це ще не означає, що дане заняття несе нам користь. Незважаючи на те, що відеоігри дарують веселощі й активізують деякі неврологічні процеси, вони можуть мати і зворотний ефект. Нашу здатність фокусуватися на певному завданні психологи називають «спрямованою увагою».

Спрямована увага або концентрація почасти нагадують м'язи. При постійному використанні воно втомлюється і потребує відпочинку, щоб відновитися. З часом, з виснаженням спрямованої уваги, ваша здатність думати, приймати правильні рішення і обчислювати, також буде скорочуватися, поки ви не відпочинете. Якщо ви вже втомилися, кілька годин шутера висмокчуть ваш мозок, залишивши його ще більш виснаженим.

Відеоігри – весело, але лише 2/10 для ментального відновлення.

4. Читання та перегляд телевізора

Так само як і з переглядом телевізора, кількість уваги, необхідної для прочитання 200 сторінок «Війни і миру», зростає за додаткової ментальної роботи – адже ви не тільки стежите за сюжетом і намагаєтеся не переплутати Болконських з Ростовими, але також намагаєтеся впоратися з низкою чинників, які відволікають, – галасливими дітьми, шумом дороги, криком чайок. З часом це веде до виснаження спрямованої уваги: це те відчуття, коли ви десять годин поспіль дивилися «Пуститися берега», і ви просто... більше... не в змозі.

Біг належить до тих фізичних вправ, які роблять вас розумнішими

Читання та перегляд телевізора – інформативно, приємно, але лише 4/10, якщо ви хочете ментально відновитися.

3. Змагальні види спорту

Різні види спорту дуже ефективні для ментального відновлення. Психологи почали аналізувати, чому такі види спорту, як теніс, настільки добре знімають симптоми стресу. Ресурси людського мозку є конкурентними. Якщо ви сидите вдома і хвилюєтеся, ці сигнали напруги, що надходять з вашої лімбічної системи (емоційне ядро мозку) отримують вільний доступ до ваших ментальних ресурсів.

У тенісі ж вам потрібно зосередитися, тому почуттю стресу доведеться боротися за ресурси з іншими сигналами, і відчуття неспокою, відповідно, буде меншим.

Теніс, футбол тощо. Відновлювальна функція - 6/10 - але кого це хвилює, ви будете почуватися чудово.

2. Прогулянки

Останніми роками сфера екологічної психології розширила наше розуміння того, який вплив на мозок справляє перебування в зелених зонах. Є сотні досліджень про користь утримання квітів у квартирі, про те, як прогулянка в лісі може знизити кров'яний тиск.

Прогулянка в лісі швидко і ефективно відновлює вашу спрямовану увагу. 8/10.

1. Біг

Брюс Лі називав біг «королем фізичних вправ», і він мав рацію. Бігуни отримують не тільки всі «зелені» бонуси прогулянок, але й неврологічні переваги змагальних видів спорту. Але і це ще не все: біг належить до низки фізичних вправ, які роблять вас розумнішим.

Навчіться бігати зеленими зонами хоча би протягом години, і ви отримаєте 10/10 відновлення уваги, зняття стресу і досягнення дзена.

Можливо, вам це сподобається не менше, ніж спопеляти ворогів в Call of Duty.

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Вайбар Кріган-Рід   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.