21 серпня 2017, понеділок

Найкраща зброя проти РФ

коментувати
Європейська орієнтація України є і буде справді вибором перетворень

Європейська орієнтація України є і буде справді вибором перетворень

Темпи змін протягом останніх двох років випереджали два попередніх десятиліття, але багато чого ще належить зробити

Завдяки потужній вірі в себе, без страху перед зловмисниками зовнішніми і внутрішніми народ України довів, що саме він є головним гарантом демократії та надії на майбутнє для країни. Активна громадянська позиція, залучене і пильне громадянське суспільство, вільні засоби масової інформації і політичний плюралізм відрізняють Україну від її найближчих найбільших пострадянських сусідів і ведуть до іншої долі.

Це час випробувань. Кров дуже багатьох загиблих і поранених патріотів пролилася на Майдані і Донбасі, вона кличе друзів і союзників України допомогти їй забезпечити життєздатний і міцний мир, що є ключовою умовою сталого національного прогресу. Щасливим буде той день, коли українці почнуть лити тільки піт, а не кров для становлення нації.

Європейська орієнтація України є і буде справді вибором перетворень. Вона пропонує основу, контекст і шлях до змін. Це новий, інший шлях, крок з тіні затяжного пострадянського спадку нації. Кожна держава, яка пройшла цей шлях до вас, домоглася успіху.

Успіх заробляється, а не гарантується. Темпи змін протягом останніх двох років випереджали два попередніх десятиліття, але багато чого ще належить зробити. Непрозорі системи правосуддя і прокуратури, занадто багато безкарності, занадто мало прозорості та підзвітності, недосконала система стримувань і противаг і неадекватний поділ владних повноважень зберігається.

Щасливим буде той день, коли українці почнуть лити тільки піт, а не кров для становлення нації

Поява більш зрілої структури політичних партій, обрання депутатів Верховної Ради, для яких загальне благо важливіше за власні інтереси чи привілеї, а також заохочення відповідального парламентаризму мають допомогти забезпечити демократичне лідерство, щоб провести трансформаційні зміни у цьому десятилітті.

Які дивіденди? Це Україна в мирі зі своїми сусідами та у злагоді з собою; народ, задоволений життям і процвітанням домівки, але здатний при бажанні подорожувати Європою та світом; економіка, яка демонструє стійкий прогрес; зміцнення валюти і зростання купівельної спроможності; сплеск прямих іноземних інвестицій і зростання місцевих підприємств; якість життя з точки зору охорони здоров'я, освіти й добробуту, яке показує стабільне поліпшення; сприятливе навколишнє середовище для того, щоб створити сім'ю і вести бізнес. Все це перебуває в межах досяжності України, нехай не відразу, але з часом.

Успіх такого роду може бути вашою найпотужнішою зброєю у відповідь на агресію Росії. Україна в ролі регіонального маяка надії, коли сила розуму і верховенство права візьмуть гору над силою зброї.

Матеріал опубліковано в журналі «Новое Время» від 16 вересня 2016 року в рамках проекту «Україна через 10 років». Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше точок зору тут

 

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Пет Кокс   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.