17 жовтня 2017, вівторок

Як Україні домогтися свого в мінському процесі

коментувати
На Заході розуміють, що припинення конфлікту на Сході - це частина вирішення проблеми обмеження російської агресії на міжнародній арені

Інтереси України як суб'єкта зовнішньої політики не цілком збігаються з інтересами західних країн. Вони, звичайно, підтримують нашу країну, але при цьому переслідують свій інтерес.

Так, заява держсекретаря США Джона Керрі про те, що він сподівається на швидке зняття санкцій з Росії, на мій погляд, є спробою прискорити дії РФ щодо виконання Мінських угод. Це свого роду заохочення Москви, дипломатична гра для підштовхування опонента до виконання певних дій.

Прогрес  із «повернення України в Донбас», як висловився Петро Порошенко в ході недавньої прес-конференції, багато в чому залежатиме від внутрішніх українських розкладів. Я стою на позиції, що конституційна поправка щодо особливостей місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей, повинна бути прийнята. При правильній постановці питання, це не призведе до здачі наших позицій.

Якщо ми приймемо зміни до Конституції, з'являться дуже вагомі аргументи для того, щоб вимагати від Росії виконання своєї частини домовленостей: повного припинення вогню, відведення озброєнь, повноцінного моніторингу та верифікації режиму припинення вогню з боку ОБСЄ, обміну всіх полонених і початку діалогу про проведення місцевих виборів в окупованих регіонах.

У Путіна є запас міцності

Тема виборів дуже складна. Їх проведення потрібно дуже чітко прописати і обдумати. Хто буде призначати членів виборчкомів? Як будуть брати участь у виборах українські партії? Як буде забезпечуватися присутність українських мас-медіа на цих територіях? Як забезпечити безпеку людей і свободу волевиявлення? Все це дуже складні питання, які повинні бути прописані і продумані.

І, нарешті, найголовніше: все те, що потрібно від російської сторони в рамках мінського процесу, і всі питання щодо виборів у Донбасі повинні бути виконані і визначені до набрання чинності конституційної поправки. Таким чином, в України з'явиться достатня суб'єктність, щоб тиснути на західне співтовариство, а через нього - і на Росію (для виконання їх частини Мінських угод).

Скільки часу це займе, невідомо. Очевидно, що Захід хотів би скоріше покінчити з санкціями, оскільки у них багато інших складних питань. Але після того як Путін вплутався в сирійський конфлікт, вони розуміють, що українське питання - це частина вирішення проблеми щодо обмеження російської агресії на міжнародній арені.

Тим часом, запасів виживання у Росії є ще майже на два роки. У них досить великі золотовалютні запаси, щоб підтримувати мінімальні потреби громадян. Та й сам рівень вимог росіян, які не звикли до занадто комфортного життя, не такий вже й високий. Як ми бачимо, навіть зараз, після досить стрімкого падіння рівня життя, громадяни РФ не виходять на демонстрації і не вимагають змін в уряді. Путін грає на цій специфіці Росії і низькому рівні потреб людей.

Таким чином, сподіватися, що санкції і падіння цін на нафту подіють в найближчі місяці, не доводиться. У Путіна є запас міцності. І його потрібно дотискати серйозніше, в тому числі, дипломатичним шляхом.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.