20 серпня 2017, неділя

Як заробити гроші на «Новоросії»

коментувати
Ватажками бойовиків керує жага великих грошей, яких за України їм ніколи не вдалося б заробити

У середині 90-х я жив у шахтарському містечку в Донбасі. Пам'ятаю купони. Перших базарників. Як матір їздила в Ростов-на-Дону і намагалася перепродувати кухонне начиння. Я вчився в технікумі, заощаджував кожну копійку, а по місту їздили чорні, як смола, дорогі джипи. Місцеві круті постійно влаштовували перестрілки. Один з них, на прізвисько «Рак», відверто займався рекетом: збивав з кіосків і підприємств гроші. Через 5 років «Рак» став шанованою людиною - відкрив ювелірну майстерню, можна сказати, цілий ювелірний завод.

Через кілька років я зрозумів, що після розвалу СРСР багато хто вловив, що смутний час чудово підходить для збагачення. Саме в зламі попередньої системи і будівництвом нової ховається золоте дно – можна прокручувати неймовірні схеми. Тоді всі наші олігархи заробили свій перший мільйон. Це час можливостей.

До чого я це згадую? Та до того, що недавно написав статтю про те, як пройшло становлення невизнаних «республік» - ЛНР-ДНР, і що там відбувається. А відбувається дзеркальне відображення 90-х років. Для багатьох смутний час - можливість заробити великі гроші: контрабанда, незаконний вивіз вугілля, махінації з гуманітарною допомогою. Можна і банально «віджати» підприємство або магазини.

Працювати слюсарем, а потім керувати містом в якості військового коменданта. Поки ми обурювалися сепаратистськими настроями, гнівно писали пости в Facebook і висміювали «ватників», ці люди просто «пиляли» гроші, гребучи їх лопатою.

«Глава» ЛНР Ігор Плотницький відвіз до Москви $50 млн

Для багатьох ідеї «Новоросії» - всього лише прикриття. Цими людьми керує жага великих грошей, які за України їм ніколи не вдалося б заробити. Приміром, мені розповідали, що «голова» ЛНР Ігор Плотницький відвіз до Москви $50 млн. Кому війна, а кому мати рідна.

Звичайно, треба визнати, що з української сторони таких теж вистачає. Наприклад, вартість контрабанди на блокпостах – 2-4 гривні за кг. В підсумку виходить 80-100 тисяч гривень за фуру. Ось тому ціни в ДНР-ЛНР в кілька разів вище, ніж у Києві. У них банально існує плата за перетин лінії АТО.

Людська природа дуже зіпсована. Адже багато хто розуміє, що життя минає швидше, ніж вони можуть осмислити, тому в них превалює жадібність і потреба в самозвеличенні. Як кажуть, бізнес і нічого особистого, а всі ці ідеї «русского міра» - для бабусь і затятих «ватників».

І це розуміння зараз для мене - головне в усвідомленні того, що діється на сході України. Це діра в часі, безодня років, повернення до минулого, гра на низинних людських пристрастях, кажучи високою мовою. А простіше можна сказати словами одного директора великого підприємства, яке знаходиться на кордоні з ДНР: «Там повна жопа».

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.