24 листопада 2017, п'ятниця

Тиша в Донбасі. Чому зачаївся Кремль

коментувати
Тиша в Донбасі. Чому зачаївся Кремль
Стабілізація в Донбасі не супроводжується змінами політичного курсу РФ, тому радіти рано

В останні дні градус конфлікту в Донбасі значно знизився, і цьому є очевидні причини. Ситуація дуже проста – якщо Мінські угоди будуть виконані повною мірою, послаблення санкцій проти Росії стане можливим. Якщо ні – санкції будуть продовжені. Росія це розуміє, а тому активно намагається показати, що робить все можливе для виконання всіх пунктів угод та режиму припинення вогню.

При цьому те, що агресором є саме Росія, очевидно. Саме вона є основною перешкодою на шляху до встановлення миру і виконання досягнутих в Мінську домовленостей.

Тим не менш, Київ зі свого боку повинен зробити все, щоб продемонструвати готовність до впровадження Мінська-2. Іншими словами, забезпечити собі алібі.

Я, звичайно, сподіваюся, що це не знадобиться, але з Путіним, як вже стало ясно, загадувати наперед не можна. Те, що в останні дні інтенсивність обстрілу в Донбасі значно зменшилася, тішить, але, оскільки це не супроводжується відчутними змінами в зовнішньо - та внутрішньополітичному курсі Росії, робити висновки, особливо оптимістичні, рано.

Київ повинен забезпечити собі надійне алібі

Крім того, дуже багато залежить від ситуації в самій Україні. Думати треба не тільки про Донбас, але і про те, як побудувати в країні демократію, позбутися корупції, провести децентралізацію і обіцяні економічні реформи. Владі потрібно переконати свій народ у тому, що в країні справді відбуваються зміни. Це першочергове завдання для України.

Уряд, який перебуває при владі вже близько дев'яти місяців, демонструє певні успіхи. Проблема в тому, що люди, мабуть, чекають дуже багато чого від керівництва країни, а в ситуації, що склалася, відповідати їх очікуванням непросто. Людям варто проявити більше розуміння та терпіння.

В іншому разі уряд буде затиснутий між війною та незадоволеними жителями, не зможе продовжити нехай і повільний, але все ж рух у потрібному напрямку. І це закінчиться катастрофою.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Ельмар Брок   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.