24 вересня 2017, неділя

Що буде з Україною, якщо голландці проголосують проти

коментувати
Ризики негативного сценарію недооцінювати не можна

Текст написаний у співавторстві з Наталією Кацер-Бучковською, народним депутатом, керівником депутатської групи з міжпарламентських зв'язків із Королівством Нідерландів

6 квітня в Нідерландах відбудеться референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Після ратифікації Угоди усіма країнами-членами ЄС громадській ініціативі в Нідерландах вдалося зібрати понад 400 тисяч підписів за проведення референдуму з даного питання. І хоча референдум є дорадчим, негативне голосування може стати серйозною перешкодою для українських євроінтеграційних прагнень.

Українські ЗМІ рясніють повідомленнями про те, як «погані» голландці хочуть зашкодити наближенню «хороших» українців до Європи. Про те, наскільки противники асоціації не праві. Про те, що ініціатори референдуму поняття не мають про ситуацію в Україні. Про те, що справжньою причиною референдуму є не асоціація з Україною, а «євроскепсис» самої Голландії. Про те, що наслідки референдуму на європейському рівні дуже сумнівні.

Все це – правда. Точніше, частина правди. Але це також готує ґрунт для нашої поразки на самому референдумі. Це схоже на загострення пристрастей перед матчем збірної України, коли коментатори навперебій переконують вболівальника в тому, що наша команда – найкраща і заслуговує лише перемоги. А якщо програє – то не з власної провини, а тому що суддя був поганий, нашим дико не щастило, вітер дув не в ту сторону, а м'яч просто не ліз у ворота.

Українському обивателю легше заспокоювати себе тим, що результат референдуму від нас не залежить

Можливо, це якраз те, що потрібно, щоб заспокоїти свого вболівальника. Але це точно не те, що потрібно, щоб виграти матч. Ризики негативного розвитку подій недооцінювати не можна.

Одним із найбільш суперечливих питань є трагедія MH-17 – її емоційно пов'язують із територією України. Крім того, Україна не вражає успіхами в боротьбі з корупцією і політичною стабільністю. Відчутну роль відіграє також висока концентрація «євроскептиків» в Нідерландах і досвід провалу ратифікації конституції ЄС на референдумі 2005 р. В цілому, інформаційне поле важко назвати сприятливим.

Українському обивателю легше чути меседжі, що заздалегідь виправдовують можливу поразку на референдумі, і заспокоювати себе тим, що його результат від нас не залежить. Але тим, хто готовий чути неприємну правду, необхідно зрозуміти, що діяти потрібно вже зараз. У нас є рівно місяць, щоб донести позитивну інформацію до громадян Нідерландів. Потрібні надзусилля української дипломатії.

Але важливо також, щоб громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, діаспора, артисти, художники, спортсмени, студенти, які навчаються в голландських університетах, долучилися до просування України. Кожен може зробити свій внесок, написавши блог, статтю, пост, знявши відео або просто поспілкувавшись зі своїми знайомими голландцями. Для жителів Нідерландів важливо в першу чергу бачити історії звичайних українців – тих, які поділяють європейські цінності і продовжують боротися за них. Важливо, щоб вони зрозуміли, що Україна – сильна держава в центрі Європи, зі своїми традиціями, самобутністю, талантами, але в той же час спрагла змін, розвитку та інновацій.

Потрібно показати, що для українського бізнесу важливо поглиблювати економічні зв'язки з Нідерландами, другим за величиною інвестором в ЄС і сьомим за величиною торговим партнером. Голландському бізнесу, як і громадянам, необхідно показати перспективи українських ринків і переваги Угоди про асоціацію з Україною.

Якщо виборці проголосують проти Угоди, питання знову буде винесено на розгляд до парламенту Нідерландів. Політичним партіям складно буде проігнорувати волевиявлення і налаштування своїх виборців. Тому наше завдання – донести інформацію про те, що імплементація Угоди зробить Україну більш ефективною, інтегрованою та прозорою державою. А успішна Україна – запорука економічної, енергетичної, продовольчої, екологічної безпеки всієї Європи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.