23 листопада 2017, четвер

Як американцеві мені вже ненависний Трамп

коментувати
Весь цей час я жив із заплющеними очима, намагаючись не помічати феномен Трампа

Дональд Трамп ще не увійшов у Білий дім, а я вже втомився дивитися і слухати його, вбивцю двох американських політичних династій – Бушів і Клінтонів.

Якщо чесно, я давно перестав слухати прихильників Трампа і його самого, або, як мінімум, намагатися слухати. Я живу в Україні і мені набагато легше уникати його, ніж американцям, які живуть в Америці.

Я не очікував такого результату, тому, напевно, мене можна назвати саме тією американською елітою, яка не вічуває реальності. Правда, я є представником робітничого класу з Середнього Заходу і ніколи не належав до еліти Сполучених Штатів – ані за вихованням, ані за освітою, ані за матеріальними статками.

Але я приймаю цей результат. Я впевнений, що він виграв чесно, що голосування не було сфальсифіковане і що воля моїх співгромадян восторжествувала.

Мені просто не подобається цей результат.

Я був і залишаюся противником Трампа. Не думаю, що він розумний. Не думаю, що він геній бізнесу. Не думаю, що він розуміє світові процеси. Мені не подобається, як він говорить про жінок, чорношкірих, латиноамериканців, мусульман та інших. Мені не подобається його любов до диктаторів та ворожість до свободи слова.

Я був і залишаюся противником Трампа

Думаю, він увійде в американську історію як найгірший президент, який у нас коли-небудь був. Очікую, що його президентство закінчиться імпічментом (навіть якщо Конгрес контролюватимуть республіканці) або, можливо, революцією. Думаю, виборці повинні покарати його низькими рейтингами, зокрема, за відмову оприлюднити податкову декларацію та прокремлівську позицію.

Обрання Трампа на пост президента США лише підбадьорить російського диктатора Володимира Путіна – вже точно не остудить. Це сумні новини для України, оскільки, на мій погляд, Трамп, цілком ймовірно, поділяє точку зору Путіна, згідно з якою Україна є частиною Росії.

Я турбуюся про Верховний суд США, про майбутнє соціального забезпечення, глобалізацію і, перш за все, про перспективу катастрофічної світової війни з тонкошкірим демагогом на чолі Сполучених Штатів.

Весь цей час я жив із заплющеними очима, намагаючись не помічати феномен Трампа. Точно так само я не хотів вірити в невиліковність хвороб моїх рідних – просто не хотів вірити, що вони помруть, і тому намагався думати, що буде добре. А коли сталося неминуче, я був шокований і розбитий горем.

Я не слухав, що хотіли б сказати прихильники Трампа, навіть серед моїх родичів. Я видалив його прихильників з друзів на Facebook. Я запевнив своїх закордонних друзів, що Америка ніколи не вибере Трампа – що в моїй країні не настільки багато білих, неосвічених расистів, щоб обрати цю свиню главою Білого дому.

Тим часом я відмежувався від настроїв, які переважають в Америці. Я читав New York Times, Washington Post та інші провідні ліберальні газети, тому вважав, що більшість населення США, як і я, віддає перевагу Гілларі Клінтон. А ще мені хотілося, щоб Америка подолала гендерний бар'єр, обравши жінку на пост президента – точно так само, як ми подолали расовий бар'єр, обравши президентом Барака Обаму.

Деколи я сумнівався. Наприклад, коли читав, що Клінтон агітує в штаті Мічиган, який, здавалося, завжди був на боці демократів, і буде до самого кінця. Але я відсторонився і від цих думок.

Я не жалкую про те, що, як журналіст, заздалегідь і відкрито заявив про свою підтримку Клінтон. Чесно кажучи, я вважав це своїм громадянським обов'язком. Однак жалкую, що відійшов від скептицизму, притаманного журналісту, який дивиться на питання з обох сторін.

Якби я слухав іншу сторону, то знав би, наскільки глибокою була огида людей до перспективи побачити ще одного з Клінтонів у Білому домі. Я б краще зрозумів гнів більшості американців, їхні відчуття, ніби політики зовсім відірвані від реального життя.

Але моя думка залишиться незмінною: я проти нативізму, сексизму та расизму Трампа.

Я теж бачив, настільки штучню і награною стала Гілларі. І мене непокоїло, наскільки безпринципними стали Клінтони, приймаючи мільйони доларів від сумнівних людей по всій земній кулі.

Але я також щиро вірив, що вона була б великим президентом, і, опинившись на вершині влади, приймала би правильні рішення для країни. Я вірив, що вона захистить економіку, мою пенсію, профспілки і права людини. Я вірив, що вона виступить проти Путіна і буде підтримувати Україну ще сильніше, ніж Обама.

Але цьому не судилося статися. Династії Клінтонів і Бушів стали історією. Вони обидві розбиті Трампом, який здолав Джеба Буша на праймеріз Республіканської партії і Гілларі Клінтон на загальних виборах. Може, це й на краще.

Я все ще вірю в лібералізм Франкліна Делано Рузвельта, і мені сподобалися багато меседжів з економіко-соціальної справедливості Берні Сандерс, якого Клінтон обійшла на праймеріз Демократичної партії. Але при цьому я вважав, що йому не вистачає того досвіду у зовнішній політиці, який має Клінтон.

Америці потрібен глибокий самоаналіз з усіх можливих питань – від політичної системи й економіки до свого місця в світі.

Сподіваюся, наша двопартійна система еволюціонує в багатопартійну, яка виведе магнатів з політики, запровадить принцип публічного фінансування кампаній та виборів у два раунди, які розширять вибір виборців.

Я сподіваюся, що Америка вийде з цього десятиліття сильнішою. І, незважаючи ні на що, я завжди буду вірити в рівність можливостей, соціальну справедливість і лідерство США в тому, що робить цей світ кращим.

Просто зараз я як ніколи раніше відчуваю себе далеким від своєї власної країни.

Переклад НВ

Републікування повної версії тексту заборонене

Спочатку опубліковано на Kyiv Рost

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Брайан Боннер   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.