23 серпня 2017, середа

Цирк поїхав, а ми залишилися – точка зору Олексія Бондарєва

коментувати
Цирк поїхав, а ми залишилися – точка зору Олексія Бондарєва
Іноді буває так, що все-все на світі, включно з набиженням до Юпітера, виявленням планети земного типу біля найближчої зірки і публікацією легендарного зашифрованого манускрипту, відходить у тінь через одну маленьку новину

На перший погляд, аж ніяк не гучну. І навіть взагалі не зовсім наукову.

Цього тижня саме так і сталося.

Мою увагу привернула новина про те, що 25 вересня поточного року парижани не почують ні звуків автомобільних моторів, ні гудків, ні скрипу гальм. Цей день у французькій столиці буде вільним від автомобілів.

За задумом паризької влади, день без авто дозволить досягти двох цілей відразу. По-перше, увагу туристів, та й самих парижан буде привернуто до піших прогулянок містом.
По-друге, акція покликана привернути увагу до альтернативних видів транспорту.

Рік тому подібна акція вже проводилася. Напередодні паризького кліматичного саміту, який повинен був призвести до прийняття нової угоди по боротьбі з глобальним потеплінням.

Цього року акцію вирішили поширити не тільки на саме місто, а й на все передмістя Парижа, за винятком кільцевих автомагістралей, якими через Париж йде транзитний транспорт, зокрема й міжнародний. З 11 ранку до 6 вечора від автомобілів будуть вільними 648 км. доріг.

Це не разова акція, це початок тренду. Ось, наприклад, знамениті Єлисейські поля з весни цього року раз на місяць перекрываються для автомобільного транспорту.Раніше НВ писало, що в Парижі введено заборону на в'їзд в денний час автомобілів старше 1996 року випуску. Таким чином влада піклується про чистоту повітря (старі машини зовсім не екологічні).

Чому я пишу про це?

Та тому що в світі стільки пустодзвонів і супутнього їм порожнього базікання, що почувши про реальні справи деколи хочеться плакати від щастя.

У світі нарешті щось змінюється.

Озонова діра почала затягуватися бо були виконані угоди з припинення використання хлорфторвуглеців.

У тій же Франції нещодавно заборонили продавати одноразові пластикові пакети. Так, вони зручні, але засмічують довкілля.

Набирає обертів мода на електрокари. Причому, справа не тільки в сексуальних і реактивних дітищах Tesla. Користуються попитом і недорогі моделі від інших виробників.

Когось досі смішить, коли кремезний чоловік виходить зі скромного Nissan Leaf. Але це нормально.

Справжній мачізм більше не передбачає наявність американського спорт-кара (сподіваюся, Він Дізель мене не чує) або чорного Lexus з декількома сімками на номерних знаках (а тут навіть нерозумно сподіватися, що мене почують).

Сьогодні модно бути розумним і свідомим. Як серед великих промислових компаній, що завжди шукають економічну вигоду, так і серед звичайних громадян.

Smart is the new sexy - такий слоган цього десятиліття. І це круто.

Smart is the new sexy - таков слоган этого десятилетия. И это круто.


Я думав про все це сьогодні, коли повертався з сім'єю з нашої вельми екологічної дачі в глушині в загазований навіть у вихідні дні Київ.

Коли зупинився на світлофорі за маршруткою, з вихлопної труби якої валив дим, настільки чорний, що я не здивуюся, якщо водій заправляється НЕ соляркою, а людськими стражданнями.

Коли раптово звернув увагу скільки їздить київськими вулицями допотопних драндулетів, які вже перебували в стані «корч після двох капіталок» коли Леонід Брежнєв цілував «в ясна» Еріха Хоннекера.

Я прекрасно розумію, що нинішню українську владу всі ці проблеми хвилюють не більше, ніж шерифа - проблеми індіанців.

Що ніхто не заборонятиме автотранспорт в Києві – а то як же вся ця «бичка» на брутальних позашляховиках добереться до ресторанів в центрі. Що ніхто не перейматиметься екологічністю громадського транспорту – всі знають про коріння однієї української корпорації, яка виробляє маршрутки.

І я не знаю, як це змінити. І розумію, що говорю про очевидні речі.

Але мовчати теж нерозумно, правда?

Добре, що у нас вже проблискують Tesla і є ціла служба таксі з електромобілями. Але цього замало.

Зрештою дочекаємося, що озонова діра над усім світом затягнеться, а над нами розверзнеться :)

.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною– щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Больше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.