23 жовтня 2017, понеділок

Океани Європи і прощання з антибіотиками

коментувати
Океани Європи і прощання з антибіотиками
Вода на Європі, підземне життя Меркурія, альтернатива антибіотикам і прощання з Blackberry – найцікавіші новини тижня, що минає в науці й технологіях

Основною подією тижня, що минає, став виступ Ілона Маска, який в загальних рисах змалював, як він уявляє собі колонізацію Марса. НВ написало на цю тему кілька матеріалів, в зв'язку з чим я вирішив присвятити свою недільну колонку усім важливим подіям тижня в науці крім Марса.

Отже, поїхали.

1NASA знайшло гейзери на поверхні Європи, супутника Юпітера. Вчені припускають, що на фото, зроблених орбітальним телескопом Hubble, саме вода, а не щось інше.

Ця знахідка, як і деякі інші дослідження останніх років, підтверджує стару теорію фантаста Артура Кларка (Космічна одіссея) про те, що на Європі існує рідкий океан. Можливо, він містить більше води, ніж всі океани Землі разом узяті. І цілком ймовірно, там може зародитися життя. Або вже зародилося.

2Меркурій виявився другою тектонічно активною планетою в нашій Сонячній системі. Перша, природно, Земля. NASA опублікувало докази того, що на крихітному Меркурії є геологічна активність під поверхнею, зокрема зрушення шматків кори і поява ліній розломів на поверхні.

Не факт, що на Меркурії, який піддається нещадному бомбардуванню з боку Сонця, в зв'язку з цим може існувати життя. Але саме по собі відкриття вельми значиме.

3Малайзійська аспірантка одного из провідних австралійських университетіів розробила препарат, що заміняє антибіотики.

Це полімерний пептид, що представляє собою структуру з повторюваних ланцюгів білків у формі зірки, який здатний вбивати шість різних супербактерій, руйнуючи їх клітинні мембрани. Після цього бактерія гине.

Переоцінити масштаб цієї революції складно. У методу немає побічних ефектів, на відміну від антибіотиків. Головне, щоб все це підтвердилося під час клінічних випробувань.

4Про те, що в освоєнні космосу настає нова ера, свідчать не тільки успіхи SpaceX і наполеонівські плани Ілона Маска.

У Новій Зеландії відбулось відкриття першого в світі повністю приватного космодрому. Його потужності розраховані на здійснення запусків кожні 72 години протягом тридцяти років. Це перший крок до створення національної індустрії із запуску ракет, який може дати економіці Нової Зеландії від $ 600 млн до $ 1,55 млрд протягом наступних 20 років.

5Полярна експедиція після шести років пошуків знайшла і підняла судно "Мод" знаменитого першовідкривача Південного полюса. Корабель, який колись належав знаменитому полярному дослідникові Руалю Амундсену підняли з дна біля берегів канадської території Нунавут поблизу поселення Кембридж-бей.

На ньому Амундсен пройшов Північним морським шляхом в 1918-1920 роках. Це справжня легенда і пам'ятник мужності, сподіваюся, корабель займе місце в якомусь музеї, куди я в один прекрасний день зможу привести своїх дітей.

6А ось і інша легенда добігла кінця. Канадська компанія BlackBerry припиняє випуск мобільных телефонів.

На розроблення апаратного забезпечення канадська компанія витрачає близько 65% всіх коштів, що спрямовуються на науково-дослідні цілі, а її частка на ринку смартфонів становить всього 1%.

Канадці протрималися довше, ніж Nokia, але пережити настання ери сенсорних екранів їм, зрештою, так і не вдалося.

 

 

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.