22 серпня 2017, вівторок

Карма планети

коментувати
Карма планети
Шотландія б'є рекорди "зеленої" енергетики, світовий океан і не думає щадити людство, а на околицях Сонячної системи, схоже, знайшли ще одну "дев'яту" планету. Поговоримо про найбільш вражаючі новини науки останнього тижня

1Вперед, Шотландія!

На тлі Brexit і всієї іншої політичної мішури світ якось випустив з уваги те, що на Британських островах кується енергетичне майбутнє планети. Зокрема, Шотландія - начебто, не найбільш технічно передов країна - ставить один рекорд за іншим.

За підсумками 2015 року уряд країни рапортував про те, що 57% потреб країни в електриці покриваються за рахунок поновлюваних джерел енергії. До 2030 року влада Шотландії обіцяє досягти показника у 100%.

І, ніби на підтвердження реальності цих планів 7 серпня вітряні електространціі Шотландії виробили на 6% більше електрики, ніж було затребувано споживачами. День видався вітряний. Таких в році мало, але сам факт показовий.

Таким чином, до 2030 року в Європі з'явиться країна, в якій труби не коптять небо.

І, схоже, не одна. 8 травня цього року власний рекорд встановила Німеччина. забезпечивши свої потреби в електриці на 95% за рахунок вітру та сонця.

Правда, німці обережніші за шотландців в своїх прогнозах. Вони планують повністю відмовитися від викопного палива до 2040 року.

2Океан нещадний

А між тим, планета не збирається чекати екологічних подвигів людства. Як з'ясувала група американських і французьких вчених, дані про зростання рівня світового океану за останні два десятиліття були помилковими.

Вода прибуває набагато швидше, ніж було прийнято вважати. Вчені поки не готові точно сказати, наскільки швидше. Колишні оцінки - близько 3 мм на рік - можуть виявитися заниженими в кілька разів. Загалом, оптимізму новина не додає.

Незрозуміло, чи встигнемо ми навчитися жити в мирі з природою, перш ніж природа остаточно збунтується проти нас.

Не пам'ятаю, чия це теза - про те, що людина - це карма планети, а карму потрібно періодично очищати. Але я згадую про це кожен раз, коли з'являється черговий доказ того, що планета активно реагує на вплив людини.

3Дев'ята планета

Зате для тих, хто з оптимізмом дивиться в майбутнє, цтього тижня була і хороша новина. Космос продовжує підкидати сюрпризи.

Американські астрономи виявили, що низка дрібних об'єктів, що знаходяться за орбітою Нептуна, рухаються по аномальній орбіті. Сама по собі така орбіта виникнути не могла. Вчені припускають, що вона з'явилася під впливом якогось досі невідомого та досить великого космічного тіла.

Простіше кажучи, в науковому світі з'явилася гіпотеза про ще одну "дев'яту" планету. Нагадаю, що в січні інша група астрономів знайшла свідчення існування нової планети, яка рухається по неймовірно витягнутій орбіті, здійснюючи оберт навколо Сонця за 15 000 років.

Так ось, тепер у нас є ще дві ймовірних нових планети.

Скептики скажуть, що в Сонячній системі стає тісно.

А оптимісти завжди можуть внести нову планету до списку місць, куди можна буде втекти, коли Земля остаточно збунтується і вирішить покінчити з людством. Хоча б теоретично.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сіогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут

.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.