13 грудня 2017, середа

"Частники" в космосі та диявол в адронному колайдері

коментувати
Ера безпілотних авто почалася раніше, ніж очікували навiть затяті ентузіасти. Освоєння космосу приватними компаніями і зовсім набирає фантастичних темпів. А фізики приносять жінок в жертву богам квантової механіки

Поговоримо про найцікавіші новини минулого тижня зі світу науки.

1Безпілотні часи

Протягом багатьох років про свої дослідження в області безпілотних авто нам у всіх фарбах розповідала компанія Google.

Але вийшло так, що почнеться ера безпілотників з Uber. У вересні цього року безпілотники компанії почнуть возити пасажирів в американському Піттсбурзі. Партнером Uber виступає компанія Volvo - у якості безпілотних таксі будуть використовуватися її кросовери XC90.

Ще одним містом, де в цей же час починається безпілотна революція, стане фінська столиця Гельсінкі. Правда тут ініціатором є не приватна компанія, а міська влада, і транспортом будуть не таксі, а міські автобуси.

Для початку це будуть невеликі 10-місні автобуси з рядом обмежень по швидкості і маршрутами руху. Аналогічні випробування незабаром почнуться в Дубаї, Токіо і грецькому Трікале.

2"Частники" в космосі

У надрах американського космічного агентства NASA зріє проект, гідний голлівудської екранізації з Брюсом Віллісом та Беном Аффлеком.

Вчені хочуть захопити в космосі фрагмент астероїда, відбуксирувати його до Місяця, а потім відправити туди астронавтів для отримання зразків і доставки їх на Землю.

Уряд США не наважився фінансувати цю авантюру, але в NASA вже зрозуміли, що XXI століття стане цією частиною освоєння космосу. І справа не тільки в тому, що такі компанії як SpaceX або Blue Origin поступово випереджають NASA в технологіях. А в тому, що приватний капітал більше схильний до ризикових проектів.

Вартість проекту по захопленню астероїда перевищить $1 млрд, і в NASA не сумніваються, що знайдуться охочі його профінансувати. Полон астероїда заплановано на 2021 рік, а політ астронавтів на Місяць для отримання зразків астероїда - в 2026 році.

Приблизно в цей же час NASA планує передати в руки приватної компанії Міжнародну космічну станцію. Власне, американський уряд має намір припинити фінансування МКС в 2024 році. Поки невідомо, чи будуть продовжувати виділяти гроші партнери NASA за проектом - державні космічні агентства Євросоюзу, Японії, Канади та Росії.

3Фізики жартують

А найпотішнішою новиною тижня стало ... людське жертвопринесення Великому адронному колайдеру.

По інтернету гуляє відео, на якому знято ритуальне вбивство жінки на території CERN - організації з Європейських ядерних досліджень.

Хтось зняв кривавий ритуал біля статуї Шиви, розташованої на території CERN. Ніяких свідоцтво того, що вбивство і справді сталося, немає. Очевидно, це був розіграш. Причому, зроблений "своїми", оскільки на території CERN діє сувора система перепусток.

CERN щорічно відвідують тисячі вчених з усього світу, і часом деякі з них дозволяють своїм жартам заходити надто далеко. Такою є офіційна позиція керівництва одного з найвідоміших наукових центрів планети.

А в інтернеті вже щосили жартують про те, що фізики готові на все заради розкриття таємниць Всесвіту. Навіть догоджати Великому адронному коллайдеру кров'ю незайманих та іншими середньовічними обрядами. А дехто посміюється, що нарешті вже коллайдер проявив свою справжню сутність - диявольську, зрозуміло.

Сатана вимагає жертв в обмін на нові крихти одкровень про те, як влаштований світ на мікрорівні.

Потішно, як відгомін середньовічного минулого, нехай навіть у вигляді жарту, прозвучав у місці, яке взагалі-то асоціюється виключно з майбутнім.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.