25 вересня 2017, понеділок

Вибори в США та українське питання

коментувати
Як ми знаємо, російська демократія завжди закінчується на українському питанні. Американська демократія на українському питанні, відповідно, починається

Часто стверджують, що Вашингтон - не просто столиця США, але і столиця світу. Дане твердження вірне рівно в тій мірі, що, звичайно, Вашингтон не стільки керує світовою системою, скільки правильно "продає" решті світу за межами Округу Колумбія чи просто DC систему американських цінностей. Саме цінностей, а не ідентичності.

Власне, це і визначає межі світу Американського світу, який крокує по усіх без винятку континентах, і Російського світу, чиї кордони визначаються рівно межею, де проживаюче населення розділять свою російську ідентичність. І тому Американський світ завжди буде більше Російського, тому що для того, щоб стати його частиною, не потрібно ні хреститися на куполи собору Василя Блаженного, ні вішати російський триколор, і тим більше не ненавидіти геїв, представників інших націй та палко любити Сталіна і Андропова. Зрештою, навіть англійську мову знати необов'язково. Просто потрібно розділяти принципи вільної економіки, приймати цінності оточуючих тебе людей незалежно від їх раси, сексуальної орієнтації і соціального статусу та дотримуватися законів. Загалом, не так і багато, але в дійсності цього достатньо.

Під час мого відрядження до Вашингтона від Українського інституту майбутнього і в Конгресі, і в Держдепі, і в провідних американських think tank неодноразово доводилося чути про те, що незважаючи на загальну втому від дій України, в США зберігається досить потужне проукраїнське лобі і в політичних, і експертних колах, яке не дасть відмовитися від підтримки нашої країни і не допустить пом'якшення санкцій щодо Росії. І все це незважаючи на те, що бюджет лобістських зусиль України в США дорівнює $0, а тільки легальна частина витрат російських лобістів перевищує $30 млн, а прихована становить не менше $100 млн.

І тому Американський світ завжди буде більше російського

В один час зі мною в DC знаходився ряд відомих своєю одіозністю російських економістів, зокрема, банкір, президент-голова правління ВТБ Андрій Костін. Так ось, він не гребував зустрічами з простими експертами Конгресу і клерками з Держдепу з однією метою - добитися якщо не зняття, то хоча б пом'якшення санкцій щодо Росії. Така робота російських лобістів носить постійний і системний характер, грошей на неї не шкодують.

У цьому плані Україна може похвалитись куди меншим списком людей, котрі намагаються відстояти інтереси країни і виступають за збереження санкцій відносно країни-агресора. Хоча червень став місяцем винятком, оскільки Вашингтон з різницею в кілька днів відвідали відразу кілька високопоставлених чиновників з України. Володимир Гройсман, Борис Ложкін та Арсеній Яценюк з різницею в кілька днів побували в Білому Домі, Сенаті, Держдепі стали спікерами на всіх провідних експертних майданчиках.

За відгуками моїх співрозмовників в Держдепі і Сенаті, Гройсман залишив хороше враження від своїх презентацій, але його поки гальмує незнання англійської. У цьому плані Арсеній Яценюк спілкувався зі своїми американськими візаві на рівних. Америка до листопада буде жити тільки майбутніми президентськими виборами і не стане реагувати на зовнішні подразники. Проте, те, що друга особа в Білому Домі Джо Байден і один з лідерів Консервативної партії Джон Маккейн знайшли в своєму наднасиченому графіку час для зустрічі з Яценюком, ознака того, що "втома від України" ще по-справжньому не настала.

І адміністрація покидаючого посаду Обами, і республіканці хочуть бачити і чути людей, яким звикли довіряти. Тим більше, що не дивлячись на гостре протистояння Гілларі Клінтон і Дональда Трампа, американські експерти впевнені, що у випадку перемоги обох політика підтримки України не зміниться. Більш того, саме адміністрація Барака Обами всіляко гальмувала програму військової допомоги Україні, з Конгресом таких проблем не було. Україна і її лобісти зробили дуже багато, щоб українські Збройні сили отримали військову допомогу Пентагону, що в підсумку і увінчалося успіхом, в тому числі, завдяки зусиллям Петра Порошенка і Арсенія Яценюка. До речі, у випадку перемоги Гілларі Клінтон очікується, що Білий дім нарешті зможе змінити свою політику і погодиться на передачу українській армії летального озброєння.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.