19 листопада 2017, неділя

Чому провалився "третій Майдан"

коментувати
Москва зробила тільки пробну спробу розгойдати ситуацію в Україні. Поки невдалу

Третього Майдану в Києві не вийшло з багатьох причин. По-перше, тому що сьогодні такий виступ не буде підтримано критичною масою, необхідною для успішного результату. Влада зробила і продовжує робити величезну кількість вимушених і навмисних помилок, але на відміну від режиму Януковича, так-сяк навчилася слухати та чути голоси своїх критиків.

По-друге, навіть для незадоволених і готових до протестів неприйнятна сама думка про відкриття внутрішнього "фронту". Про це найточніше сказав офіцер, який прибув з АТО на побивку і випадково опинився на Майдані. Люди чітко розуміють, що нова революція рівносильна відкриттю воріт перед агресією з Росії і тому цей фактор є стримуючим для більшості патріотично налаштованих громадян.

По-третє, висунуті абсолютно абсурдні та суперечливі одна одній вимоги. Заклик піти в одночасну відставку Президенту, Верховній Раді, уряду, РНБО рівносильний тому, щоб обезголовити країну. Зрозуміло, що такий план і такі вимоги могли бути народжені тільки в одному місці. Москві. І це також абсолютно зрозуміло більшості розсудливих людей.

Люди чітко розуміють, що нова революція рівносильна відкриттю воріт перед агресією з Росії

По-четверте, військова уніформа у воєнний час в центрі столиці сприймається всіма, і киянами в першу чергу, як пряма загроза військового перевороту. Щеплення від цього суспільство отримало під час невдалого заколоту нацгваврдійців в Києві (колишніх військовослужбовців ВВ). Тому акції людей у військовій уніформі викликатимуть у більшості громадян лише одне почуття - необхідність триматись від місць їх скупчення якнайдалі. Спроби створити алюзію на воїнів АТО (включаючи жовті нарукавні стрічки) призвели до того, що в суботу-неділю в центрі Києва було вкрай мало простих громадян. Я бачив це на власні очі, так як обидва дні був у справах в районі Майдану і бачив, як люди намагалися якомога швидше пройти відрізок Майдан-Європейська площа.

По-п'яте, дуже явна і пильна увага з боку російських медіа до подій на Майдані. Чого точно не було в 2013-2014 роках (хіба що в різко негативному ключі). Були і прямі стріми з Майдану і постійні включення онлайн. Що ставить великий знак питання компетентності того ж Міністерства інформації, яке перебувало для себе в традиційному анабіозі в момент, коли мало навпаки перебувати в стадії максимальної мобілізації. Інформаційні війська і подібні потішні проекти мовчали, тоді як їх "колеги" з Ольгино верещали день та ніч. Плюс затримання СБУ російського кур'єра з 850 тис гривень готівкою, який віз гроші в Україну (не виключено, що на Майдан). А скільки таких кур'єрів непомітно просочилося за ці дні, про які ми нічого не знаємо?

По-шосте, особи третього Майдану. КУПР, по суті рейдерська організація, яка заробляє роками на шантажі забудовників. І колишній депутат Кармазін. Останнього разу преса писала про нього в зв'язку з достроковими виборами до Верховної Ради в грудні 2013 року, коли стверджували, що його кампанію фінансувала "Сім'я". А конкретніше пан Клименко, нині докладаючий титанічних зусиль для повернення додому. Цікавий пазл виходить.

Це все питання в більшості без відповідей. Москва зробила тільки пробну спробу розгойдати ситуацію в Україні. Поки невдалу. Але якщо дії в центрі Києва залишаться без наслідків, можна не сумніватися, що будуть отримані правильні уроки та наступні спроби будуть більш успішними.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.