23 листопада 2017, четвер

Чому 9 травня не повинно бути святом в Україні

коментувати
Чому 9 травня не повинно бути святом в Україні
Відзначаючи державні свята разом з Росією, Україна відмовляється від частини свого державного суверенітету. Розірвати порочне коло можна, лише створивши історичну традицію власних свят

За підсумками подій 8-9 травня в Україні вже можна зробити кілька важливих висновків. Росія змінює характер застосування гібридних операцій. Як і заявляв у своїй тепер вже хрестоматійній промові начальник Генштабу МО РФ Валерій Герасимов, основний акцент в сучасних умовах гібридних операцій переноситься на невійськові інструменти впливу на супротивника. Не секрет, що якби Російська Федерація поставила за мету дестабілізувати ситуацію в Україні шляхом організації масових терактів на нашій території, у неї для цього є всі можливості. 

Російська сторона з різним ступенем ефективності провела необхідні заходи відразу в декількох великих українських містах

Однак зараз в якості пріоритетного сценарію російською стороною обраний шлях політичної дестабілізації з одночасним проведенням деструктивних операцій інформаційного характеру. Тому заява Андрія Парубія про те, що на організацію, освітлення і прикриття подій 8-9 травня в Україні російськими спецслужбами були витрачені серйозні ресурси, повністю відповідає дійсності.

Російська сторона з різним ступенем ефективності провела необхідні заходи відразу в декількох великих українських містах (Київ, Одеса, Харків, Слов'янськ), метою яких була перевірка адекватності дій української сторони, з залученням релігійних і політичних організацій (комуністи, Оппоблок). Паралельно через свої канали впливу в інформаційному середовищі, були успішно відпрацьовані заходи пропагандистського прикриття (телемарафон на Інтері, запис виступу Петра Симоненка на ТК Гамма зі звинуваченнями на адресу "київської хунти" та ін.).

Всі ці факти однозначно свідчать про те, що події 8-9 травня ретельно готувалися, а самі вони були проведені в тестовому режимі для вивчення досвіду реагування української сторони. В цілому російська сторона повинна бути задоволена проведеними заходами, тому що враховуючи обмежений характер залучення учасників вдалося досягти необхідного медіа-ефекту. Головним уроком для української сторони має стати наступне:

- скасування святкування в якості державних свят 1 та 9 травня

- введення в законодавство адміністративної відповідальності за публічну демонстрацію т.зв. "георгіївської стрічки"

- законодавча заборона на проведення на території України заходів у рамках акції "Безсмертний полк"

- більш жорстке регулювання діяльності медіа у висвітленні подій Другої світової війни. Офіційна відмова від терміну "Велика Вітчизняна війна".

Відзначаючи державні свята разом з Росією, Україна відмовляється від частини свого державного суверенітету. Розірвати порочне коло можна, лише створивши історичну традицію власних ідеологічних свят.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.