18 грудня 2017, понеділок

Чого Росія домоглася в Сирії

коментувати
Якщо американці і готові підписати якусь угоду з Путіним, то тільки заради відстрочки

Російський президент Володимир Путін в інтерв'ю виданню Bloomberg заявив, що Москва і Вашингтон впритул наблизилися до підписання угоди щодо Сирії, яка може стати великим кроком на шляху до припинення громадянської війни в цій країні. «Ми поступово рухаємося в правильному напрямку. Не виключаю, що в найближчому майбутньому ми зможемо про щось домовитися, і представити наші домовленості міжнародному співтовариству», - сказав російський лідер.

Судячи з усього, Росія так і не досягла якогось прийнятного результату в межах своєї сирійської кампанії. Навпаки, їй довелося здати деякі позиції (наприклад, по курдам). Головна мета Москви – збереження режиму сирійського президента Башара Асада – також виглядає досить примарною. Сирію, найімовірніше, чекає розчленування, країна буде поділена на кілька сфер відповідальності.

Американці, у свою чергу, тягнуть час. У січні буде приведений до присяги новий президент США, який буде змушений повернутися до сирійського питання. Якщо американці і готові підписати якусь угоду з Путіним, то тільки заради відстрочки.

Штати, швидше за все, не будуть діяти своїми збройними силами, але спробують вирішити ситуацію за допомогою Туреччини і максимального залучення інших своїх союзників. Разом з тим, у кожного американського президента була своя «маленька війна» - навіть Бараку Обамі довелося вступити в кілька військових конфліктів, хоча він був найбільш пацифістським президентом США з часів закінчення Другої світової війни. Гілларі Клінтон, найбільш вірогідний наступний президент Америки, відома своєю войовничою риторикою. Вона, безумовно, буде проводити досить агресивну американську зовнішню політику. Уникнути цього можна буде тільки у випадку, якщо президентські вибори виграє Дональд Трамп, однак його шанси сьогодні виглядають не дуже оптимістично.

Сирію, найімовірніше, чекає розчленування

Росія, звичайно, буде намагатися зберегти свій вплив у Сирії, проте її військова участь у цьому конфлікті досить обмежена. Насамперед тому, що Путін не може проводити наземну операцію в Сирії, оскільки вона загрожує великими втратами. А якщо підтвердиться інформація про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова, то Путіну, цілком ймовірно, буде просто не до Сирії.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.