19 жовтня 2017, четвер

Легалізація зброї. Реальні цифри підтримки

коментувати
Найвищою підтримка легалізації зброї була на заході країни – 16,5%, найменша на сході – 7%

Останнім часом в Україні активно експлуатується тема легалізації зброї. Навіть генеральний прокурор Віктор Шокін якось заявив про свою прихильність до ідеї легалізації носіння зброї, аби більш ефективно боротися зі злочинністю.

Це, звичайно ж, звучить досить дивно. Адже боротьба зі злочинністю є прямим завданням легально озброєних правоохоронців, а не пересічних громадян. Таким чином, він фактично розписався у власній неспроможності.

Невпинна медіа-атака створює ілюзію, нібито українці підтримують подібне рішення. В ЗМІ частіше з’являються публікації, які підтримують ініціативу щодо легалізації носіння зброї, а не виступають проти. Однак реальна картина думки населення України щодо даного питання зовсім інша.

В українському суспільстві існує цілком усталена думка щодо вільного продажу зброї. Вперше ми провели відповідне опитування в травні 2014 року. Згодом опитали думку громадян щодо цього питання в жовтні минулого року і в липні 2015-го.

Увесь цей час в країні йшла війна. Згідно з даними всіх опитувань, вільний продаж зброї в Україні стабільно підтримують лише 11% громадян, більшість виступила проти – 81-82%. При цьому подібну думку поділяють жителі всіх регіонів України, люди різного віку, різного рівня статків та освіти. Найвищою підтримка легалізації  зброї була на заході країни – 16,5%, найменша на сході – 7%. Очевидно, що чим ближче театр бойових дій, тим меншою є легалізації вільного продажу зброї серед населення підтримка.

Вільний продаж зброї в Україні стабільно підтримують лише 11% громадян

Люди бояться. Зокрема, вони бояться насилля. Приміром, розглянемо ставлення українців до самосуду. Вперше ми поставили це питання після подій у селищі Врадіївка 2013 року, коли після групового зґвалтування та замаху на вбивство жительки селища Ірини Крашкової односельчани проводили масові протести. Потерпіла, як відомо, вказала на двох офіцерів міліції. Тоді ми отримали шокуючі результати: категорично засуджували самосуд 38% респондентів, майже 20% вважали, що в українських умовах самосуд – це єдина можливість покарати злочинця; ще 35% вважали, що в цілому самосуд неприпустимий, однак інколи він є виправданим.

В грудні 2013 року, коли в Києві вже стояв Майдан, ситуація різко змінилася: лише 8% громадян вважали, що самосуд – це єдиний спосіб покарати злочинців. Я б сказала, що в моменти, коли насильство стає реальним, люди починають боятися зброї і будь-яких насильницьких дій. Станом на липень 2015 року, 12% громадян вважали, що самосуд є єдиним можливим способом покарати злочинців, 35% - інколи можуть виправдати подібні дії, а 46% - вважають, що самосуд в будь-якому випадку є неприпустимим.

Боротися зі злочинністю – це справа правоохоронних органів. І вільного продажу зброї, як такого, в світі не існує. Тобто, навіть там, де продаж зброї легалізовано, існують чіткі заборони: треба час від часу оновлювати дозволи,  як правило, не можна  діствати зброю у публічних місцях, а в деяких країнах не можна виносити за межі власного дому.

Давайте поставимо собі питання, чи будуть в Україні - з нашим рівнем корупції та ставленням до закону - виконуватися всі правила і заборони щодо продажу зброї? Всім відомо, як легко в нашій країні обійти будь-який закон. І якщо  люди купували за гроші права на керування автомобілем, то що стане їм на заваді купити дозвіл на носіння зброї?

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.