25 вересня 2017, понеділок

Які виклики чекають на Україну в найближчі місяці

коментувати
Які виклики чекають на Україну в найближчі місяці
Країна повинна показати реальні результати в боротьбі з корупцією, включаючи реформи Генеральної прокуратури і судів

Минуло два роки з того часу, як в Україні люди вийшли на вулиці з протестами, вимагаючи права на життя без корупції і клептократії. Весь світ стежив за розвитком драматичних подій на Майдані. Іноземні дипломати, і я разом з ними, стали свідками мужності, проявленої протестувальниками та їх готовності відстоювати європейські цінності, зокрема верховенство права. Така значна кількість людей, які заплатили найвищу ціну, віддавши свої життя, стало сумним нагадуванням про те, яку жертву люди готові були принести для зміни своєї країни на краще.

Надії на те, що Україна проведе реформи, що ведуть до верховенства закону і посилення рівноправності, залишаються реальними і сьогодні. Незважаючи на російську агресію, включаючи незаконну анексію Криму і військову операцію в Донбасі, Україна розпочала програму реформ, безпрецедентну за своїм масштабом і амбіціями за всю історію її незалежності. Важливі й кардинальні реформи проводяться в багатьох ключових сферах, таких як енергетика, місцеве самоврядування і управління державними фінансами. Я пишаюся тим, що Швеція є вірним партнером і прихильником України у всіх перерахованих напрямках і особливо у сферах енергоефективності та децентралізації.

По багатьох інших напрямах було проведено значну роботу в законодавчому та регуляторному планах. Попереду важливе завдання — забезпечення реалізації цих реформ у повному обсязі. Воно принесе конкретні і видимі зміни, як це було з успішно проведеною реформою патрульної поліції в Києві та інших великих містах. Дорожню карту майбутніх реформ для багатьох інших сфер вже прописано в угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Найбільші виклики найближчих місяців — це демонстрація відчутних результатів у сфері боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права шляхом проведення всеосяжних змін судової системи, включаючи реформу Генеральної прокуратури і судів.

Україна розпочала програму реформ, безпрецедентну за своїм масштабом і амбіціям

Відновлення довіри українського народу до судової системи має стати метою цієї реформи. Тільки по-справжньому незалежна, прозора та ефективна судова система може забезпечити існування правил, які будуть однаковими для усіх, незважаючи на фінансове і політичне становище і вплив.

Я з великим оптимізмом дивлюся в майбутнє України. Впевнений, що рушійні сили реформ, у тому числі активне громадянське суспільство і молодь, зроблять все можливе, щоб корумповані структури і корисливі інтереси залишилися в минулому. Швеція залишається вірною Україні та її успіху – ми будемо продовжувати нашу вагому підтримку у проведенні перспективних реформ, а також підтримувати прагнення України до тісніших взаємин з Європейським Союзом.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Андреас фон Бекерат   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.