23 листопада 2017, четвер

Прав спокійно, Вова. Ми сторожа ФСБ боїмося

коментувати
Щосили намагаючись побудувати поліцейську мілітаризовану державу, вони не зуміли навіть цього

Дивлячись на акції Павленского, мені на думку щоразу спадає одне й те саме. Ніякого "Монстра ФСБ" не існує. Захопивши владу, отримавши в своє розпорядження гігантські ресурси, гігантські бюджети, абсолютну владу, сто мільйонів вкрай покірного, згодного і готового на все населення, зомбоящик - машину пропаганди, не бачену досі людством, і щосили намагаючись у цій захопленій кгбшниками країні побудувати поліцейську мілітаризовану державу, вони не зуміли навіть цього.

Намагаючись побудувати з країни військову казарму, вгативши на це двадцять трильйонів, вони отримали спецназівців ГРУ - еліту армії! - які у полоні на першому ж допиті здають з потрохами все і вся.

Намагаючись побудувати з країни бараки ГУЛАГу, вони отримали систему ФСВП, яка відпускає із зони Євгенію Васильєву за бабки.

Намагаючись побудувати антитерористичний комітет, вони отримали відро селітри і слово "детонатор" на сходах у п'ятиповерхівці в Бірюлєво.

Намагаючись відродити НКВС... Дивіться - людина підходить до найголовнішого будівлі в країні, до серця цієї системи, до тієї найстрашнішої міфічної Луб'янки, яка в поліцейській державі, по ідеї, повинна охоронятися так, як не охороняється ніщо, до дверей наймогутнішого відомства країни, здатного творити будь-що із будь-ким, садити будь-кого, як завгодно і за що завгодно, відомства, від згадки якого у більшості жителів цієї країни трапляється слабкість у колінах, відомства, на безпеку і життєзабезпечення якого виділяються кошти, порівняні з бюджетом країни середньої руки, відомства, якому, за фактом, і належить вся наша країна - і ось, ця людина підходить до цієї будівлі з каністрою бензину в руці, обливає його, підпалює, спокійно фотографується на палаючому тлі, і вся реакція, яку ми бачимо у відповідь на це - самотній нещасний ДПСник із криками "тримай його".

Вони розпиляли і розікрали все, навіть власне ФСБ

Думаю, що, якщо б це був не Павленский, а хтось організованіший, не було б і ДПСника. Розбіглися б усі. Як таргани.

Вони розпиляли і розікрали все, навіть власне ФСБ.

Вони тримаються лише на страху. Тільки й виключно на страху і покірності. Масовому страху і масової покірності. Немає ніякої репресивної машини. У поліцейській державі вони не змогли побудувати навіть її.

Проблема в тому, що зі ста сорока мільйонів чоловік сто мільйонів згодні з цим.

Вони ж його, художника, що бажає їх від цього страху і рабської покори позбавити, самі ж у ФСБ і здадуть. Самі приволочуть. Добровільно. І батіг з наручниками господарям назад в зубах принесуть. Репресивна машина, загалом-то, і не потрібна.

І ніякої Павленский з цим нічого вже не зробить.

P. S. Сиджу, читаю стрічку і очі на лоба лізуть. Не можна підпалювати двері історичних будівель. Ні заради чого, навіть заради протесту (от українці-то не знали, половину історичного майдану собі шинами за свободу спалили, вандали). А якщо б він ваші двері підпалив? Хуліганити взагалі недобре. Сама чумова версія, це, звичайно ж "за дверима міг виявитися сторож ФСБ і постраждати". Ну і "пляшка в суддю" теж хороша.

Друзі мої. А чи не з вами ми ніби як лише три роки тому збиралися "гнати Путіна" і розгойдувати човен? Начебто лише три роки тому - "Ми підемо на Кремль" і "ми тут влада". Вимоги Болотної, квітневі тези "Планети "Протест" і таке інше? Робити революцію і взагалі. Точніше, це я, дурень, думав, що ми хотіли робити революцію.

Прав спокійно, Вова. Не буде тут нічого. Ми сторожа ФСБ боїмося образити. Ай-ай-ай, Павленский. Ай-ай-ай! Не можна.

В рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.