13 грудня 2017, середа

Скільки Україна втратила через агресію РФ

коментувати
Весь економічний спад останніх двох років можна пояснити російським вторгненням

Я позитивно оцінюю прогрес України у сфері реформ. У цьому році прийняли понад 360 законів, в основному реформаторські. Величезна робота.

Крім цього, дуже багато зроблено в енергетичній сфері. Енергетичні дотації зменшили з 10% в минулому році до 2% у нинішньому. Це були найбільш непотрібні державні витрати.

Також ужито багато заходів з дерегуляції економіки, зокрема сільського господарства. І, звичайно, ми бачимо нових молодих людей, особливо в Міністерстві економіки. Є принаймні шість міністрів, які борються зі старою системою. В Україні створили поліцію. Отже, зроблено справді багато.

Але попереду — ще більше. Ми постійно бачимо скандали, особливо багато скарг на судову систему і прокурорів. Хоча скандали — це теж добре. Значить, людям не подобається те, що відбувається. І вони це критикують.

Головна проблема країни — війна з Росією. За підсумками минулого та нинішнього років ВВП знизиться, ймовірно, на 16%: на 7% і 9% відповідно. Звідки взялися ці цифри? 7% — це те, що вироблялося в окупованому Донбасі, 6% — експорт, який не надходить у Росію і 3% — це іноземні інвестиції, які приходять з‑за кордону. Це означає, що весь економічний спад останніх двох років можна пояснити російською агресією.

За підсумками минулого та нинішнього років ВВП знизиться на 16%

Головна проблема — судова система. Всі знають, що в основному всі судді та прокурори корумповані. Потрібно всіх прибрати або принаймні зняти керівництво і замінити його молодими українцями з доброю освітою. Або іноземцями, які будуть перевіряти старих прокурорів і навчати їх.

Андерс Аслунд є учасником 12-ї зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Матеріал опубліковано в журналі «Новий Час» від 11 вересня 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.