22 листопада 2017, середа

Що буде з російськими політемігрантами в Україні

коментувати
Київ став головним форпостом глобального опору путінізму. Як мінімум, якщо судити за кількістю життів, відданих людьми за цей опір

Свою колонку після загибелі журналіста Олександра Щетиніна Андрій Окара назвав голосно: "Кінець російської політеміграції в Україну". Чекає російську политеміграцію "кінець" чи все тільки починається, на мій погляд, питання відкрите.

Є сотні, а, можливо, тисячі людей, які їдуть з Росії в Україну. Навіть якщо у них немає територіального походження, родичів або друзів, домовленостей про роботу або навчання. За три місяці після запуску проекту EmigRussia нам з питаннями про переїзд написала сотня людей. Тому що в Росії, давайте будемо чесними один з одним, жити стає все більш нестерпно, особливо тим людям, які більше не можуть чути нескінченне "ну, ви ж все розумієте". Не хочуть люди розуміти, що результати виборів заздалегідь спущені з Адміністрації президента в Центрвиборчком. Що накопичувальна частину пенсій буде заморожена, що лікарні будуть закриті, що треба терміново будувати Керченський міст і збільшити кошторис ще на кілька десятків мільярдів доларів. Що можна саджати у в'язницю за стояння з плакатами і репости ВКонтакте. Люди не хочуть розуміти, що їх теж можуть просто так посадити.

В Україні ці люди влаштовуються на роботу журналістами, програмістами і економістами, створюють власні стартапи, в тому числі, у сфері медіа, працюють на фрілансі. Хтось не вписується в суспільно-політичний ландшафт і заробляє собі на життя некваліфікованою працею. Ці люди нічого не хочуть від держави, яку автор називає "гальмівною і неефективною", крім адекватної процедури легалізації. А в процедурі оформлення документів, що дозволяють проживати в Україні, немає ніяких складнощів, крім, мабуть, пошуку прописки і подачі документів у строк. Якщо не брати до уваги ситуацію з отриманням притулку, але це вже зовсім інша історія. Що ще має зробити українська держава для росіян, якщо це держава обороняється від Росії на сході і має, в першу чергу, дбати про інтереси більш ніж 1 700 000 внутрішньо переміщених осіб? Дивно бути росіянином, який переїжджає в Україну, але не усвідомлює ці досить очевидні речі. Дивно вимагати до себе особливої уваги тільки тому, що ти переїхав в Україну з країни-агресора.

Кристалізація ж російської продемократичної діаспори в різних країнах, не тільки в Україні, тільки починається. Тому що в перші роки емігранти, російські чи не російські, зайняті роботою і інтеграцією - це закономірність. Те ж саме відбувається у Вашингтоні, Вільнюсі, Празі, Берліні: емігранти починають шукати способи та інструменти для впливу на Росію ззовні. Не варто в цьому контексті сподіватися на те, що Київ стане "центром", але сильним елементом в мережі може стати. Це питання не наявності підтримки з боку держави, але питання ініціативності самих емігрантів. І Шеремет, і Щетинін, були більш ніж ініціативними людьми, своєрідними хабами, навколо яких вирувало життя і велося обговорення, в тому числі, російських проблем. Те, що їх з нами більше немає, велика втрата. Але це не говорить про те, що все пропало. Більше того, ми, росіяни, які емігрували, повинні докласти всі зусилля для того, щоб все тільки почалося.

Дивно вимагати до себе особливої уваги тільки тому, що ти переїхав в Україну з країни-агресора

"І очевидно, що, незважаючи на справжні цілі вбивства Шеремета і незважаючи на те, з якої країни замовник ліквідації журналіста, воно буде по повній програмі використовуватися Кремлем в цілях пропаганди. Як "картинка" для зомбоящика - для свого російського електорату, а також для трансляції на Захід" - написав Щетинін на своїй сторінці в Facebook після вбивства Павла Шеремета. Заяви про те, що ці смерті "можуть взагалі закрити тему України як головної цитаделі опору Кремлю, як місця самоорганізації росіян проти російського деспотизму" - це неповага до того, в першу чергу, що робили Шеремет і Щетинін останні десять років. Тобто до протидії пропаганди Кремля.

І, якщо автор ще не помітив, Київ став головним форпостом глобального опору путінізму. Як мінімум, якщо судити за кількістю життів, відданих людьми за цей опір.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Юлія Архіпова   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.