19 серпня 2017, субота

Яким має бути здоровий університет

коментувати
Новий український університет - це і фінансово-ефективна організація і сучасний науковий центр

Курчат по осені рахують не тільки в сільському господарстві, але і у вищій освіті. Закінчилась вступна кампанія, заповнені всі бюджетні місця, набрані контрактники, тривають структурні зміни в університеті ім. Богомольця.

Попередній навчальний рік став роком стабілізації після революційних потрясінь. Відбулося суттєве омолодження вищої і середньої ланки адміністрації. Створено механізми зворотного зв'язку з колективом та студентами, у тому числі для боротьби з корупцією, і є результати. Забезпечені умови для студентського самоврядування. Це основа, без якої неможливий нормальний розвиток академічної спільноти європейського типу.

У поточному навчальному році з опорою на колектив і активних студентів займемося оздоровленням. Який зміст ми вкладаємо в поняття «здоров'я університету»?

По-перше, університет повинен ощадливо витрачати зароблені кошти, адже вони державні. В наших гуртожитках завершився черговий етап модернізації – у чотирьох корпусах повністю замінено вікна на енергозберігаючі. Інвестиція дозволить щорічно заощаджувати на теплі близько 3 млн грн на рік. Економія суттєва, враховуючи, що кожен рік університет витрачає на теплоносії близько 11 млн грн. Наступний крок – заміна лампочок і автономне теплозабезпечення. До речі, вперше за останні десятиліття вдалося вирішити питання цілодобового постачання гарячої води.

В академічній спільноті повинна бути висока моральна планка

По-друге, університет зобов'язаний займатися профільною діяльністю. У минулі роки негосподарське ставлення яскраво проявлялася у сфері орендних відносин. Приміщення в навчальних корпусах і гуртожитках здавалися в оренду за сміховинними ставками, в той час як для самих студентів не вистачало місця.

По-третє, в академічній спільноті повинна бути висока моральна планка. Вже створена антиплагіатна комісія, яка займеться перевіркою навчально-методичних посібників і підручників. Плануємо оголосити війну списуванню. Першим кроком стане тристоронній меморандум адміністрація – студентське самоврядування – науково-педагогічний колектив. Шукаємо можливості реалізувати антиплагіатну програму в науковій сфері.

По-четверте, університету необхідно стати науковим центром. Незважаючи на бюрократичний опір, продовжимо боротьбу за київську університетську клініку/лікарню. Великі надії покладаємо на Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини. Цієї осені пройде первинна атестація. Це початковий етап підготовки до акредитації за ISO. Далі введемо в експлуатацію сучасну молекулярно-генетичну лабораторію, яка дозволить проводити дослідження в декількох актуальних клінічних напрямках. І вже в наступному році ми зможемо опублікувати перші наукові статті в закордонній пресі, що підвищить позиції нашого університету в індексі цитування.

До речі, про рейтинги. НМУ зареєструвався в європейському рейтингу «Мультиранк», подали документи і QS Stars. Науково-освітньої цінності в цих діях трохи, але популяризація за кордоном не завадить. Допоможе нашому просуванню на міжнародній арені і те, що в цьому році ми плануємо посилити навчання наших викладачів англійської мови.

Ось таким ми і бачимо «здоровий університет»: як економічно і фінансово-ефективну організацію, колектив з високими стандартами академічної доброчесності, сучасний науковий центр, повноправного учасника міжнародної академспільноти.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.