25 листопада 2017, субота

Замкнуте коло, або Два шляхи до змін в Україні

коментувати
Загальні очікування швидких, революційних змін — стосуються і суспільного мовлення. Я відчуваю це кожен день, кожну хвилину

Однак реальна картина така: для різких змін потрібні інвестиції в ці зміни. Великі інвестиції. Саме на них зав'язані не глибинні, а поверхневі, проте відчутні і наочні результати. Гроші — це швидка модернізація плюс ринкова зарплата для стафа. Тобто, є з ким, є чим. І вуаля: за рік картинка змінилася б кардинально.

Другий шлях — еволюційний. Повільніший, але глибинний. Для нього потрібні не стільки гроші, скільки час і копітка, ретельна, ціннісна робота, яка змінює не тільки картинку, але її смисли.

Гроші для першого шляху в країні є. Ними розпоряджується система. І їх можна отримати. Система буде навіть рада їх дати. Тому що знаєте, що це означало б? Звичайно, знаєте: інкорпорацію в систему. Система дає гроші за те, що ти стаєш її частиною. І граєш в її гру і за її правилами. Тобто — розважаючи і обманюючи, обманюючи і розважаючи (рейтинги, між іншим, є невід'ємною частиною системи, один з найважливіших її маніпулятивних інструментів). Що ти будеш робити з грошима, систему не дуже цікавить: обманюй глядача-слухача, коли системі це буде потрібно, а решту можеш красти, очі будуть закриті.

Ще гроші є поза межами країни. Але звідти поки що зацікавлено дивляться, практично цитую, "з сумнівом, чи ви впораєтесь і витягнете, чи система вас поглине". Я не буду коментувати такий погляд на проблему — врешті решт, ніхто нам нічого не винен.

Що ти будеш робити з грошима, систему не дуже цікавить

А часу на другий шлях — практично немає. Ось через те саме "очікування швидких змін" і тиск "громадської думки", яка парадоксальним чином підштовхує в обійми системи.

Виглядає, як замкнуте коло? Та фігу. Описана ситуація не ставить мене перед вибором. Я не граю з системою, і я не сприймаю тиску громадської думки. У одного з інтересантів поки є можливість замінити фігури на полі. У іншого — завжди буде. Але поки я на цьому місці — компанія буде робити те, що робить: йти не по "другому", а по єдино можливому шляху еволюційних змін.

P.S. по системі.

Так, вона мало змінилася за останні півтора року. Нових людей, яки потрапили в систему і не керуються її мерзотними правилами, по самих оптимістичних прикидках, десята частина.

Але ж вони там є. Це вони, кожен на своєму місці, зробили окрім іншого так, що величезна і неповоротна махіна державного мовлення сплила з рук здивованої системи і вже ніколи до них не повернеться.

І дедалі, певний, частка цих людей буде невпинно зростати.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Зураб Аласанія   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.