11 грудня 2017, понеділок

З неба нічого не падає: уроки екс-співробітниці банку по початку своєї справи

коментувати
З неба нічого не падає: уроки екс-співробітниці банку по початку своєї справи

Ще півроку тому Карина Клименко нічим не відрізнялася від офісних працівників України. Зараз вона повернулася за учнівську парту і біля дошки, в порожньому конференц-залі, здає "контрольну", репетицію презентації свого проекту. Вчитель, тренер Володимир Дегтярьов, відомий український піарник, спортсмен і блогер, поправляє, коментує і дає поради.

Старанність колишнього банківського службовця знаходить належне застосування в уроках по створенню свого бізнесу. Енергетики їй не позичати, трохи пізніше Каріна відзнялась для промо-фотосесії. На знімках - людина, одухотворена рухом до власної мрії. Простого шляху вона не чекає: інтенсивне навчання призвело до думки, що досягнення цілей вимагає чималих зусиль і, тим більше, відваги.

І все заради чого? Мета надихаюча. Попереду в її планах - створення центру, де майбутні мамі та такі жінки, що ними нещодавно стали, могли б займатися йогою і фітнесом. Перші кроки вже зроблені, і 16 лютого Каріна провела своє першу відкрите тренування для вагітних.

«Думки вже вляглися. Я зосередилася на поетапному розвитку і просуванні. Після першого тренування з'явилася впевненість у тому, що я роблю. Побачила, що людям подобаються і підходять тренування, а це головна похвала для тренера і головна ознака того, що ти на вірному шляху! », - каже вона після чотирьох тижнів змін на краще проекту YourUpgrade Кар'єра від Майкрософт Україна. Журі та тренера Каріна підкорила саме своєю рішучістю - на кастинг вона прийшла, вже звільнившись з банку.

Казка vs. реальність

  

 

«Це не казка, а реальне життя ... Важливо розуміти, що, змінивши кар'єру, ти все починаєш з нуля. Не варто планувати шосту сходинку. Потрібно зрозуміти, що ти стоїш на першій, і все починається з тебе. Для мене важливим стало конструктивне усвідомлення того, що ти повністю міняєш свою кар'єру», - розповідає вона вже після чотирьох тижнів тренувань і практики з коучем.

Дегтярьов хвалить її за впевненість у собі і вміння триматися навіть при роботі з великими групами людей. «Запам'яталася кульмінація проекту - фінальне тренування Каріни і запис її відео-візитки після тренування. Відразу було видно, як Каріна наповнилася енергією від заняття улюбленою справою. Тоді ми зрозуміли, що все зробили правильно », - зазначає він.

Сама ж Клименко вражає своєю учнівським ретельністю. «Урок один - з неба нічого не падає», - говорить вона, пояснюючи, що процес самоосвіти і саморозвитку не обмежений в просторі і часі. «Рости необхідно все життя. А інакше ніяк», - підкреслила Каріна.
За її словами, дуже важливим стало розуміння того, чого вона насправді хоче домогтися в житті. А також - визнання своєї відповідальності. «Потрібно чітко усвідомити, що ніхто не допоможе тобі змінити твоє життя! Ти змінюєшся або за допомогою, або всупереч », - підкреслює вона важливість особистих зусиль. Проект для неї став поштовхом до активних дій. Посміхаючись, Каріна пояснює, що все йде краще і швидше, якщо хтось знає про твої плани і намагається допомогти.
«Складного немає нічого, коли тобі щось цікаво!», - сміється вона.


Інгредієнти успіху

 

  

Спеціально для старту своєї справи, фітнес-центру для вагітних і молодих мам, Клименко розробила комплекс вправ і навіть зробила мотивуючу фотосесію. Вона впевнена, що залишатися у формі і берегти своє тіло можна навіть в положенні і після пологів. З таким же переконанням вона дає поради своїм «соратникам» - тим, хто прагне підкорити колесо офісної сансари.

«Раджу не триматися за нецікаву роботу від страху змін, важкого пошуку нового місця, відсутності грошей, звички ... Важка неприємна робота рано чи пізно позначиться на психічному або фізичному стані. Не доводьте себе до проблем зі здоров'ям, воно вашою зарплатою не окупиться! В житті потрібно робити те, що приносить радість, користь і натхнення! », - і додає, що не варто відмовлятися від мрії через суспільні стереотипи про «непрестижні» професії і культ грошей. Як професіонал, на життя завжди заробиш, зазначає вона.

Дегтярьов ж дає більш практичні рекомендації. Бажаючим відкрити свою справу він радить не зволікати з первинним аналізом ситуації на ринку. «У нашому конкретному випадку Каріна швидко зателефонувала у фітнес-клуби і дізналася, які фахівці потрібні, зрозуміла, що ця професія затребувана, і змогла адаптувати своє резюме і презентацію», - пояснює він. Далі - знайти людей зі схожими досвідом і завданнями, а також можливості подальшого навчання.

Каріні вдалося підшукати короткострокові курси фітнесу для вагітних. Звідти, за її словами, винесла багато цікавого і корисного про деталі, як занять, так і про психологію вагітної жінки.


Тренування для тренера

   

Ваджрасана - «асана учня» - одна з поз йоги. Вдавано проста, вона, згідно зі східними практиками, має значний вплив і пробуджує життєву силу організму, спрямовану вгору. У такій символічній асані Каріна провела чотири тижні інтенсивних занять з тренером, адже освоїти належало багато. У тому числі навички презентації, складання бізнес-планів, тайм-менеджмент і ораторське мистецтво.

«Для Каріни, напевно, найскладнішим був перехід від роботи з документами і комп'ютером до роботи і наставництва людей. Робота фітнес-тренера має на увазі щільний людський контакт, взаємодію і зворотній зв'язок, а це вимагає впевненості в собі. Напевно, найскладніше було перейти бар'єр внутрішнього дискомфорту через те, що ще немає досвіду роботи з людьми», - ділиться Дегтярьов.

  

Крім того, додає він, складно було і тому, що Каріна вирішила не просто зайнятися кар'єрним просуванням, а повністю змінити напрямок своєї діяльності. А це, відповідно, інші навички, інші вимоги, інший рівень знань. І налаштувати нову «операційну систему» за час проекту було нелегко.

Сама Клименко не поспішає загадувати наперед, що у неї вийде з фітнес-центром і проектом для вагітних. Можливо, каже вона, стане займатися не тільки з матусями. «У будь-якому випадку я планую продовжувати тренерську кар'єру, розвиватися і вдосконалюватися», - впевнено заявляє Каріна.

Щоденник тренувань Каріни, мотиваційні і корисні матеріали про кар'єрний прогрес і не тільки завжди можна знайти на сторінці Майкрософт Україна на фейсбуці, а також на сайті NV.ua.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: