20 листопада 2017, понеділок

Цифровий кочовик. Як жити, подорожуючи, і що цьому заважає

Цифровий кочовик. Як жити, подорожуючи, і що цьому заважає

Ще зовсім недавно Максон був іншим. Він жив офісної рутиною, був похмурий і відлюдькуватий. Принаймні, таким я його бачив раніше.

Зараз Максона Пуговського не впізнати. Тепер це відкрита людина, що сяє оптимізмом. Він став стрункішим, його рухи сповнені енергії, а очі блищать запалом. Що його так змінило? Подорожі, посміхаючись, відповідає Максон.

 

Бар'єри в голові


Буддистский храм на острове Пенанг, Маолайзия
Буддистський храм на острові Пенанг, Малайзія


Рік тому він зібрав рюкзак і поїхав до країн Балтії. Відвідав три місцеві столиці та за три тижні вже летів в Індонезію. Побував у Малайзії та Сінгапурі, на Балі народився його син. Після восьми місяців життя у Південно-Східній Азії Максон гайнув до Іспанії і за три тижні прилетів у Київ.

Це він побіжно розповів мені в перерві між співбесідами в одному столичному креативному просторі. Там відбувалася фінальна стадія відбору програми «Твій власний Upgrade», і в ній Максон інтерв'ював учасників – переможців відбіркового туру «МандриUpgrade». З більш ніж двох сотень бажаючих відвідати заповітну точку планети сюди потрапили п'ятеро. Один із них наближатиметься до мрії за підтримки і з порадами Максона.

Ми домовилися продовжити розмову у вільніший час і для цього зустрічаємося на Подолі в кав'ярні. Перед Максоном на столі ноутбук – для роботи мій співрозмовник використовує кожну вільну хвилину. «Я працював у компаніях, агентствах, на фрілансі, але минулої осені я прийшов до того, що діджитал-маркетинг у тій формі, в якій я ним займався, мені нецікавий. Одночасно сталася криза в особистих стосунках і мій шлюб розпався. Несподівано мені на думку спало поїхати в довгострокову подорож. Спочатку я вирішив, що це не для мене, але зрештою дійшов висновку: єдине, що мене зупиняє – це бар'єри в моїй голові. Що насправді я можу поїхати куди завгодно, якщо тільки захочу. Я швидко прийняв рішення, завершив справи і в кінці грудня 2014 року я вже був в аеропорту і чекав свого рейсу в Ригу», – починає розповідь Максон.

До того часу його життя вже почало змінюватися – у нього з'явився новий роман. Максон почав зустрічатися з Лесею, і в них мала знайтися дитина. Але народжувати вирішили на Балі, в природних умовах. Тоді посольство Індонезії в Україні вперто не видавало візи, тому Лесі довелося летіти через Малайзію. Закохані провели в цій країні медовий місяць, відвідали Сінгапур і в серпні на Балі народили Святослава. Восени сім'я вирушила в Барселону, де Максон навчався процесуальній психотерапії. «Тепер у Києві оформлюємо документи сина, намагаємося впоратися з бюрократичною тяганиною», – каже мій співрозмовник.

 

Нові цінності

 


Рисовые террасы в районе Убуда, Бали.
Рисові тераси в районі Убуд, Балі.


Це далеко не перша історія про те, як мої знайомі вибирають пізнавати світ безпосередньо, а не через інтернет або телепередачі. «Я так багато зустрічав українців за кордоном, що зрозумів, чому у нас на останніх виборах була низька явка», – жартує Максон. Тим самим він ще раз підтверджує: в Україні на зміну старому культу успішності приходять нові цінності.

Якщо раніше українці воліли робити кар'єру, то зараз все частіше шукають покликання. Якщо вони вчора збирали гроші на нерухомість і нові авто, то сьогодні намагаються витрачати на відкриття і пізнання. Головною цінністю все більше стає не статус і накопичення, а поточний момент життя – те, чим його наповнити. І подорожі – відмінний для того спосіб.

І завдяки технологіям подорожі стали значно простішими та доступнішими. Вже не треба звертатися до турагенції та переплачувати величезні суми за її посередницькі послуги – достатньо зайти в інтернет і самостійно придбати квитки, забронювати готель.

«Дорога, нові місця, інші країни дозволяють відкрити справжнього себе. Вони допомагають відлущити запозичені, фальшиві ідентичності, зрозуміти, чого я насправді хочу, – пояснює Максон. – І ще подорожі вчать, що коли відкриваєшся світу, то він дає тобі нові можливості. Потрібні лише довіра до життя, довіра до Всесвіту».

На його лівому передпліччі красується дракон – це велике тату він зробив в Барселоні. Ще є на нозі та грудях, каже. «Я прислухався до себе і почув, що дуже хочу татуювання. Ось і вирішив робити тату в особливо улюблених країнах», – пояснює він.

А ще він відкрив, що все ж любить цифрові комунікації. Але зі значно більшим задоволенням консультував би не компанії, а людей. Наприклад, вчити просувати себе в онлайн-середовищі. З цим можна об'єднати його нове захоплення – процесуальну психологію – і тим самим надавати послуги психотерапевта і коуча. «Багато хто змушений жити з нелюбимої роботи. А я хочу допомагати людям знаходити свою улюблену справу і нею заробляти, – розповідає Максон. – Спілкуватися зі своїми клієнтами я можу і дистанційно, наприклад, у Skype». І так можна жити, подорожуючи – для заробляння на життя потрібен лише доступ в інтернет. Максон зустрічав багато таких людей, їх ще називають цифровими кочовиками.

Перші клієнти у нього вже є, зізнається Максон. І їхня кількість поступово зростає – за півроку він збирається заробляти більше, ніж витрачати на життя в подорожах. «Буду пропонувати різні ціни для жителів розвинених країн і країн з економікою в стадії розвитку», – продовжує ділитися планами мій співрозмовник.

 

Зламати бар'єри


Marina Bay Sands - роскошный отель-символ Сингапура
Marina Bay Sands – розкішний готель-символ Сінгапуру


Ще одне підтвердження того, що Всесвіт відповідає тим, хто довіряє йому, і улюблена справа може приносити гроші, прийшло з «Майкрософт Україна». Хлопці цієї компанії запустили програму «Твій власний Upgrade», щоб показати, наскільки можливі якісні зміни життя. Зокрема й у подорожах. Переможець відбору отримає всі необхідні поради та підтримку досвідченої людини. В цьому разі коучем буде Максон. «У цьому проекті є і подорожі, і технології, і коучинг – якраз усе, що мені подобається», – каже він.

Що заважає українцям вирушати в подорожі? «Надмірний страх і хибні уявлення. Хтось боїться невідомості та ризиків у далекій країні. Хтось боїться втратити статус-кво тут: роботу, якусь стабільність. Ніби все це не можна буде відновити після приїзду. Когось зупиняє брак фінансів. Звісно, гроші для подорожей потрібні. Але люди часто не розуміють, скільки і на що саме. Може, важливіше не придбати машину в кредит, а замість першого внеску все ж реалізувати мрію і рік поїздити Азією? Є безліч способів не платити в подорожах. Наприклад, жити на органічних фермах, де надають їжу і притулок в обмін на кілька годин роботи. Або кауч-серфінг – мережа безкоштовного житла для мандрівників. Є багато можливостей – варто лише захотіти їх побачити», – розмірковує Максон. Він наводить у приклад тернополянина Івана Ониська, який без грошей за сорок днів доїхав до Китаю, а зараз в Лаосі вивчає місцеву мову. Щоправда, йому доводилося і на лавці ночувати, і у передбаннику банкомату спати. Зате подорожує абсолютно безкоштовно.

 


Канатная дорога на острове Лангкави, Малайзия
Канатна дорога на острові Лангкаві, Малайзія


«На це і націлений «Твій власний Upgrade» – показати, як можна не відкладати мрію. Що за допомогою сучасних технологій і невеликої підтримки можна її, нарешті, реалізувати. Адже якщо навіть на цю саму нерозв'язну задачу подивитися пильніше, то бачиш – вона цілком розв'язувана. Причому для цього потрібно менше ресурсів, ніж здається», – завершує розмову Максон.

Він розплачується з офіціантом і йде на іншу зустріч. З клієнтом для коучингу, пояснює цифровий кочовик. Схоже, Всесвіт знову відгукнувся йому. Прощаючись, я ловлю себе на тому, що і сам із задоволенням скористався б наставництвом Максона. І що вже заздрю переможцю відбору.

 

За роботою Максона в проекті YourUpgrade слідкуйте в соцмережах Майкрософт Україна


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: