15 грудня 2017, п'ятниця

По-справжньому новий рік. За пару тижнів киянка стала з юнги капітаном свого життя

коментувати
По-справжньому новий рік. За пару тижнів киянка стала з юнги капітаном свого життя

Настання Нового року багато хто пов'язує з початком нового життя. Зміна дат на календарі часто здається вдалим часом, щоб відмовитися від старих шкідливих звичок, піти нарешті в спортзал або вирушити шляхом пошуку себе. Проте, плани нерідко відкладаються до міфічного наступного понеділка.

Дослідження психологів з University of Scranton показують, що 24% людей, які пообіцяли собі почати нове життя, кидають все вже через сім днів. Залишаються вірними собі тільки 8%. Однак три з чотирьох, які "протрималися" місяць, продовжують йти вперед.

Місяць особистих змін, які допоможуть спрямувати корабель свого життя на потрібний курс, став основним завданням проекту Майкрософт Україна – YourUpgrade. Можливості навчитися ловити попутний вітер і налаштовувати спорядження здобула Карина Поліщук. Вона залишила кар'єру в банку задля реалізації своєї мрії.

Українка має намір відкрити центр, де вагітні та молоді матусі могли б займатися спортом. У таких бажаннях вона не самотня – 63% молодих співвітчизників хотіли б розпочати власну справу.*

Свій новий рік Карина зустріла в розпал занять з бізнес-коучем Володимиром Дегтярьовим. За короткий, але важливий для майбутнього термін, вона проходить курс СЕО власного життя.

 

Сам собі стратег

 

 

"Якщо говорити про досягнення цілей, все починається з річного планування. В кінці минулого року я сів і спитав себе, яка в мене мета в житті. Щоб переконатися, що досяг її, чітко прописую, що мені потрібно зробити для її реалізації протягом найближчих 10 років у різних сферах життя... Потім, дивлячись на ці цілі, я запитую себе, що можна зробити вже цього року і, що ще цікавіше, – конкретний план на найближчі 90 днів", – описує тренер особистий досвід постановки завдань.

На першій же зустрічі "учень" та "вчитель" визначили мету учасниці проекту – запустити бізнес-проект, який пов'язаний з фітнесом і здоров'ям. Не менш важливим було зрозуміти не тільки куди йти, але і де людина перебуває зараз. З цим допоміг "персональний аудит" – складання списку своїх навичок і здібностей, а також їх оцінка. Написали і другий перелік – що потрібно для втілення задуму Карини.

Різниця між двома списками показала, чого не вистачає для виконання своєї мрії. "Терра інкогніта" на карті існуючих навичок стала зонами зростання. За підсумками, українка, котра зважилася змінити свою кар'єру, отримала цілий набір завдань, зокрема пошук і спілкування з компетентними людьми і дослідження ринку.

"Для мене це новий корисний досвід – структурування завдань. Ми обговорили 10 пунктів виконання на певний строк. Що дуже важливо: записали їх на папір, а не просто залишили рій думок у голові. Це як контрольний перевал. Виконав – закреслив, і не шукаєш собі виправдань, чому не будеш цього робити", – ділиться Карина новим досвідом.

 

Сам собі двигун


 

 
Якщо реклама – двигун прогресу, то самореклама безсумнівно відіграє важливу роль в особистому просуванні. На другій зустрічі з тренером учасниця проекту відзвітувала про виконання "домашнього завдання".

"За тиждень Карина зробила дослідження ринку, зрозуміла, що потрібно вже існуючим фітнес-клубам і студіям. Провела аналіз можливостей, тренінгів, лекцій та курсів, які є, і записалася на кілька. Наше завдання зараз – просунутися до формування продукту: фітнес-курси для молодих мам", - описує новий горизонт завдань Дегтярьов.

Одним з нових етапів підкорення колеса навичок стали вміння самопрезентації. Дівчині, яка мріє про спортивний проект, це знадобиться ще й для майбутніх відео з презентацією власної студії, а також роликів з уроками і вправами. Дегтярьов поділився деякими секретами роботи з публікою, у тому числі підготовки тексту, роботи з жестами, мімікою і інтонаціями.

За його словами, початок презентації має бути рішучим і яскравим – так, щоб слухачі відволіклися від своїх смартфонів і забули про них. Напруга не повинна зникнути, адже публіка любить драматизм, проте емоції варто дозувати. Не варто забувати і про чеховське "Стислість – сестра таланту": стислі спічі здаються розумнішими і кориснішими. Аудиторію варто сприймати як співрозмовника: вступати з нею в діалог, не ускладнювати мову, вносити корективи на основі реакцій слухачів. Фінал, як і початок, має стати потужним, підготувавши плацдарм для овацій.

 

Сам собі капітан

 

 

"Я дуже хвилююся кожний раз, але натхнена цим проектом. І відчуваю, що це дає результати: такими маленькими кроками ти наближаєшся до своєї мрії. Тепер я бачу горизонти", - підсумовує початок навчання Карина.

Її завдання співзвучні очікуванням інших українців, які хочуть зайнятися бізнесом. Правда, в основному – 31% - думають насамперед про додатковий дохід, а про реалізацію своїх ідей – лише 22%. Світова статистика* свідчить, що 48% підприємців-початківців рухає бажання незалежності від роботодавця.

Яка б не була причина, головне – почати. Сміливці, які не хочуть чекати нового понеділка, можуть надихатися прикладами і досвідом Карини, знаходити мотивацію і особисті цілі завдяки щоденнику проекта, сторінці Майкрософт Україна в фейсбуці, а також на сайті NV.ua.

 

* Згідно зі щорічним глобальним дослідженням підприємництва Amway.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: