17 жовтня 2017, вівторок

Квиток до мрії. Як п'ятеро українців вирішили зробити крутий віраж у своїй кар'єрі

коментувати
Квиток до мрії. Як п'ятеро українців вирішили зробити крутий віраж у своїй кар'єрі

Ми готові пробігтися пару хвилин, щоб вскочити скоріше в маршрутку чи поїзд метро. При цьому не поспішаємо щось вирішувати у своєму житті, щоб змінити його в кращу сторону.

«Настав момент, коли ти знаходишся в цій галузі вже досить довго і просто перегораєш», – говорить Анна Пархоменко.

Вона, як і ще четверо сміливих українців, з 1600 кандидатів вийшла у фінал проекту YourUpgrade в категорії «кар'єра». Прагнути було до чого – переможцю належить пройти «курс молодого бійця» від професійного бізнес-коуча Володимира Дегтярьова. Завдання інтенсивного тренування – допомогти людині все ж потрапити на свій рейс у майбутнє і впіймати мрію за хвіст. У випадку Пархоменко це прощання з сферою державного PR і путівка в корпоративний світ. З чотирма соратниками її об'єднали спільні цілі і схожі завдання.

 


Анна Пархоменко
Анна Пархоменко


 

Бути корисним людям

«У мене вся сім'я – лікарі. Коли приходиш додому і розумієш, що за той час, поки ти шукав нового клієнта для своєї компанії, твоя сім'я врятувала як мінімум трьох осіб, хочеться бути частиною такого, маленьким superhero», – говорить Тетяна Ботаневич. Вона хоче піти зі сфери продажу і зайнятися більш масштабною справою – управлінням проектами.

  


Владимир Дегтярев и Татьяна Ботаневич
Володимир Дегтярьов і Тетяна Ботаневич


  

39-річна Анна Будзуляк, успішна бізнес-леді і мати трьох дітей, планує запустити власний освітній проект для майбутнього покоління. Стати мріє скромним супергероєм і Карина Поліщук, економіст-аудитор. Її мета – створення спортивної студії для молодих мам.

«Коли жінка народжує, важко знайти час, щоб поєднати спорт з дитиною. І найчастіше жінка кидає, навіть якщо займалася раніше. Мені хочеться, щоб це був привід займатися разом з дитиною», – розповідає вона.

«Іноді людина дійсно упирається в стелю, об'єктивну чи суб'єктивну, яка не дає рухатися далі. Іноді – усвідомлює, що цілі і плани були нав'язані ззовні. Пішов в університеті на економіста – і плив за течією, просувався кар'єрними сходами, але весь час було відчуття, що хочеться робити по-своєму. Людям, які до нас прийшли, від 30 до 40 років, і це як раз той час, коли перші бар'єри подолані основні потреби закриті – і людина виходить на рівень самореалізації. Як раз починається бажання бути корисним», – говорить Дегтярьов.

Він пояснює, що рано чи пізно люди піднімаються по щаблях піраміди Маслоу і прагнуть робити щось важливе, значуще не тільки для себе, але і для суспільства. Хочеться довести і собі, і оточенню, що світ навколо самостійно можна зробити трохи краще.

   


Анна Будзуляк
Анна Будзуляк


  

Ставити досяжні цілі

У своєму прагненні рости і розвиватися люди часто розмірковують з юнацьким максималізмом. З офісного клерка – відразу стати великим начальником, відкрити власну справу – відразу успішну і прибуткову, зайнятися творчістю – і незабаром стати популярним у тисяч фанатів. Високі планки стають однією з перешкод на шляху до реалізації мрії.

«Знизьте для себе бар'єр входу. Люди думають, що для змін потрібно відкинути все, що було. Ось цей вихід із зони комфорту відлякує. Я б порадив починати тестувати ці гіпотези [про зміну сфери діяльності] малою кров'ю. Через пошук людей, знайомих і знайомих , які вже роблять те, чим хочеться займатися. У них можна перевірити свої припущення, як воно все може бути», – рекомендує Дегтярьов.

У п'ятірці фіналістів кожен був готовий вирватися за межі звичного і відкрити для себе нові горизонти. Вік або минулий досвід не став перешкодою.

«30 років, розумієш, що це вже багато для входження в сферу IT. Але все одно я зважився на цей крок», говорить Микола Жуков, який наважився змінити військову службу на кар'єру тестувальника програмного забезпечення. Він підійшов до питання стратегічно, зокрема вирішив усунути одну з перешкод, незнання англійської. «282 дні тому я вирішив це виправити і з тих пір кожен день мінімум по годині займаюся».

Зрозуміти, чого не вистачає у переліку власних умінь, і знайти, де цьому можна навчитися радить і тренер проекту. Дегтярьов додає, що не варто забувати і про "універсальні" навички. Серед них – техніки спілкування з людьми, вміння керувати своїм часом і увагою, здатність не припиняти вчитися.

«Виховуй у собі звичку витрачати півгодини в день на те, що робить тебе кращим, розумнішим, конкурентноспроможним», – говорить бізнес-коуч.

   


Николай Жуков
Микола Жуков


 

Робити рішучі кроки

Команді-організатору проекту, Майкрософт Україна, було непросто зробити вибір з п'ятірки мотивованих і, готових до змін, українців. Вердикт журі допомогла винести рішучість учасниці.

«Я працювала в банку і вже звільнилася. Прийняла рішення однозначно і безповоротно», – ця фраза Карини схилила шальку терезів на її користь. Тепер колишній банківській співробітниці належить місяць активно працювати над реалізацією свого плану – місця, де новоспечені мами могли б займатися спортом, зокрема йогою, разом зі своїми малюками.

  


Карина Полищук
Карина Поліщук


 

Українці, які також хочуть зробити рішучий крок у своєму житті, можуть стежити за тренуваннями Карини, надихатися і черпати цінні ідеї на сайті проекту, сторінках Майкрософт Україна в соцмережах, а також на сайті NV.ua.

«Починай пробувати те, що вмієш, на малих обсягах. Якщо хочеться створити свою фітнес-студію, не обов'язково починати з великої зали – можна почати вести уроки фітнесу для друзів вранці в Гідропарку. Зрозуміти, що працює, що виходить і не виходить. І рухатися далі», – посміхається Дегтярьов.

 

Просидіти все життя в офісі, дивлячись, як мрія покривається пилюкою? Дізнайся, яких професійних змін прагнуть сучасні українці у проекті #Кар'єраUpgrade Пройди за лаштунки інтерв'ю http://msft.it/6184BTSHe

Опубліковано Microsoft Ukraine 10 грудня 2015 р.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: