22 жовтня 2017, неділя

Дзвінок на перерву. Навіщо українським вчителям особистий Upgrade

коментувати
Дзвінок на перерву. Навіщо українським вчителям особистий Upgrade

- Маріє Іванівно, я щоденник вдома забув.
- А голову ти вдома не забув?.

Цей поширений анекдот став класикою відносин «типового вчителя» і «типового школяра». Останній часто іронічно дивиться на викладачів поверх екранів смартфонів з відкритими стрічками Твіттера або ВКонтакте. На будь-яку фразу педагога вже давно є свій мем. «Дзвінок для вчителя», «щоденник на стіл», «прибрали телефони», «дістали подвійні аркушики» — все це вже кілька років як стало смішними картинками, тоді як більшість українських вчителів, так і продовжує втілювати їх у життя, стаючи живим гротеском для нового покоління. Реакція учнів передбачувана — між ними та викладачами виріс бар'єр з фотографією Роберта Дауні-молодшого, котрий закочує очі.

Але є й ті, хто готовий відкинути пострадянську мішуру і навчитися говорити з дітьми та підлітками їхньою мовою. Вони готові й самі «повернутися за парти», щоб змінити себе заради покращення світу і майбутнього цілої країни. Донкіхоти від педагогіки вирішили пройти свої бої з вітряками, щоб нове покоління виросло освіченим.

 


u10_post_1200_1


«Хочу, щоб в Україні була нова мода — бути розумним», — говорить математик Вікторія Марущак з Летичева, що на Хмельниччині. Вона, як і сотні її колег, вирішили пройти свій Upgrade — модернізуватися, правильно поставити собі цілі і знайти інструменти їх реалізації. Проте вірні орієнтири знайти непросто — лайфхаків у дусі «13 простих кроків, щоб стати ідеальним вчителем» просто не існує. Запит «саморозвиток вчителя» видає лише довгі незрозумілі полотна від професорів, чи знайомих з сучасною школою. Маяком у похмурому морі вітчизняної педагогіки стає успішний досвід колег — справжній, а не описаний заради підвищення кваліфікації.

 


endshpil_01
Таня Ендшпіль


«Скажу чесно, мені не подобається формулювання «новий учитель» та «вимоги до нового вчителя». Може, тому що дуже складно уявити місце в системі координат, куди цей «новий учитель» зможе вписатися... Сучасність жорстко диктує свої вимоги, але скоріше до кожної людини особисто, а не до вчителів. Щоб бути актуальним і затребуваним на ринку праці, потрібно орієнтуватися і розумітися на багатьох новинках, і вже неможливо уявити людину, яка б не користувалася скайпом, навігатором, або смартфоном», — впевнена Таня Ендшпіль, успішний проект-менеджер. Вона вирішила щось змінити в країні — і подалася викладати інформатику в середній школі. Їй вдалося осідлати хвилю трансформацій сучасної освіти — сприймати учнів як рівних, творчих особистостей.

 


u10_post_1200_2


Водночас дзвінок для змін у житті українських вчителів уже пролунав: прірва між поколіннями сучасних школярів і викладачів стає все більшою, і старшим прийшов час наздоганяти своїх учнів. Життя вимагає від будь-якої людини змін, каже Ендшпіль, але з учителя запитує подвійно: він відповідає не тільки за себе, але і за десятки учнів, які сидять на уроці. «За їхні знання, вміння і навички, за їхнє правильне ставлення до світу і майбутнього. А якщо таких уроків по шість, п'ять днів на тиждень? В Майкрософт Україна тонко відчувають ситуацію в суспільстві, і просто чудово, що вони запускають таку програму як Вчитель Upgrade. Це дуже важливо і похвально. Бентежать тільки скромні масштаби проекту. Хочу вірити, що в майбутньому в такій програмі зможуть взяти участь 300, 1000, 10000 вчителів».

Викладачі, і справді, хочуть змінюватись. Заявки на проект надіслали понад 1,5 тис. педагогів. Одному з них пощастило пройти відбір і стати учасником — але це тільки початок шляху. Переможцю належить пройти «курс молодого бійця» з саморозвитку, мотивації і уроків, які будуть покладатися на останнє слово сучасного hi-tech.

Свіже опитування фонду Демократичні ініціативи показало — більше половини вчителів хочуть оволодіти новими методами навчання і підвищити свої знання в IT. Саме цього не вистачає у школах країни, де діти часто навіть більш просунуті технічно, ніж викладачі. Така прірва між поколіннями.

Десятки претендентів на Upgrade Your чесно визнають, що в професію вчителя потрапили випадково, і зараз хочуть стати краще заради своїх учнів. «В інституті я здобула спеціальність «бухгалтер-аудитор», — згадує викладач основ здоров'я Наталія Терещенко з Кривого Рогу. «Але мрія перемогла — і ось я знову в улюбленій школі, тільки в ролі вчителя», — посміхається вона.

 


u10_post_1200_4


Одним з мотивів для особистого прокачування викладачі називають той драйв, який відкрився під час роботи в школі, він змушує забути і про зарплати, які не такі, як мали б бути, і про бюрократичні зволікання. Усіх об'єднує одне — бажання розвиватися заради себе і наступних поколінь. «Це неймовірне відчуття — бачити, коли людина зростає завдяки тобі»,— пояснює викладач web-технологій та web-дизайну В'ячеслав Полєтаєв.

«Серце віддаю дітям», — писав геніальний український педагог Василь Сухомлинський. Вчителі вирішили повернутися до витоків - хай для відкриття нової мотивації або ж прагнення змінити щось у житті – і пройти через горно особистого Upgrade. Приклад успіхів і прогресу учасника, ім'я якого стане відоме вже 30 листопада, стане дороговказом для багатьох педагогів, які вірять у свою роботу.

За розвитком проекту, змінами учасників, їхніми непростими тренуваннями і переживаннями можна стежити на сайті Upgrade Yourсторінках Майкрософт Україна в соцмережах і на сайті NV.ua.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: