22 листопада 2017, середа

Архітектор майбутнього. Як український вчитель почав виховувати ідеальне покоління

коментувати
Архітектор майбутнього. Як український вчитель почав виховувати ідеальне покоління

«Як часто я чую фразу: «Ну чому нас в школі цьому не вчили?!» Вчать. Вже потроху, але вчать! Ура!», — захоплено ділиться лайф-коуч Алла Клименко підсумками проекту Вчитель Upgrade.

23-річний закарпатський вчитель Максим Молнар прожив місяць активних змін заради себе і своєї професії після перемоги у відборі Майкрософт Україна. Завданням проекту було допомогти українському вчителю пройти через якісні перетворення заради щасливого життя і нового, технологічного викладання.

Інтенсивне співробітництво з наставниками, лайф-тренером Аллою Клименко і hi-tech-експертом Артуром Кочаряном, заклало фундамент особистих змін. Серед іншого Молнар зумів чітко визначити плани на майбутнє і поставити конкретні завдання. Для початку Максим завів щоденник власних успіхів і почав «список мрії» — майже сотню цілей, яких хоче досягти в житті.

 

Ювелір, озброєний технологіями

Кочарян відкрив Молнару світ технологій в освіті. Закарпатський викладач в перервах між підготовкою до уроків встиг освоїти кілька нових гаджетів і десяток необхідних для сучасної школи програм. Сам учитель сором'язливо зізнається, що про більшість з них він навіть не чув, але, в той же час, спілкування з менторами наповнило його ентузіазмом. Діти, каже він, з захопленням сприймають новий підхід до уроків.

«Завжди хотів знайти якусь професійну програму для дистанційного навчання. У пакеті Office 365 Education є якраз така — ОneNote для класу. Кожен учень має особисту сторінку, де робить домашнє завдання. При цьому не бачить робіт однокласників. Як тільки він зробив завдання, мені приходить повідомлення, я перевіряю і ставлю оцінку прямо в програму. Потім заношу її в класний журнал», — ділиться Молнар досвідом по використанню в сьомому класі hi-tech-рішень, які йому порадив Артур.

«Максим досить прагматичний у своєму підході до освіти. Під словом «прагматичний» я розумію його здорову і фундаментальну прив'язку до методики. Мені дуже імпонує той факт, що абсолютно будь-який програмний продукт Максим «тестував» з точки зору його педагогічної доцільності у навчальному процесі. На жаль, досить багато вчителів використовують певні технології тільки тому, що їх або потрібно використовувати, або не знають інших технологій. Максим відразу ж задавав питання «Навіщо?». І це дуже правильне питання» — коментує підсумки проекту Кочарян. Він хвалить Молнара за те, що в умовах браку часу той практично самостійно освоїв OneNote.

Сам Максим про кар'єру вчителя задумався як раз в сьомому класі — тоді, під час вивчення Середніх віків, зрозумів, що хоче викладати історію. В університеті, щоправда, про кар'єру вчителя не замислювався — активно займався журналістикою і працював в обласних ЗМІ. Після в школу прийшов з думкою: «Після журналістики буде дуже легко, що таке школа?» «Але перший рік показав, що це дуже складно. Можна дуже добре здати педагогіку в університеті, але без практикице мертва теорія. Роботу педагога можна порівняти з роботою ювеліра: відточуєш кожну грань. Для мене це було несподіванкою», — визнає він.

 

Наполеонівські плани та режим

Раніше його графік дня був відчутно вільніше, хоча проведення і планування уроків залишало трохи часу. Принаймні, Молнар встигав дивитися улюблені вечірні новини — звичка, яку його тренер Алла прагнула подолати. Але навантаження проекту змусило Максима згадати про студентські роки.

«На час проведення проекту мій режим дня ущільнився до тієї міри, що часом доводилося спати до трьох годин на день, як Наполеон. Звичайно, система дистанційної освіти вимагає більше часу, потрібно шукати завдання, відеоматеріали, іноді монтувати відео. Але я впевнений, що це дасть позитивний результат», — говорить він.

Молнар впевнений, що ідеальний учитель — це той, хто виростить ідеальне покоління. Після занять з психологом та соціальним працівником він переосмислив важливість виховного процесу, того, що називають педагогічною майстерністю. Одним словом, каже Максим, можна закрити або поранити дитину, також як і надати їй впевненості та налаштувати на одну хвилю з собою.

 

Навчися сам, передай іншому

 

«Передавати свої знання далі - моя ключова цінність, і саме тому я вирішила взяти участь в проекті Вчитель Upgrade. Спеціально для Максима, я розробила програму, за якою він зможе проводити заняття зі своїми учнями. В її основі лежать прості ігри і вправи, спрямовані на розвиток лідерських якостей, впевненості, доброти, оптимізму», — розповідає Клименко.

На заняттях з Молнаром вони говорили про те, як важливо розуміти, що в житті все можливо, що він може своїм прикладом надихати дітей, щось змінювати в їх житті, що кожний з них може досягти того, чого мріє, що у кожного в житті можуть траплятися дива.

Після спілкування з Аллою Максим також почав розміщувати на своїй сторінці в соцмережах мотиватори — відео, картинки, щоб учні їх дивилися і вбирали в себе якісь цінності. Раніше він це робив на інтуїтивному рівні зараз же відкрив для себе цілі збірки корисних роликів і зображень, якими і ділиться зі школярами.

«Діти, коли бачать вчителя, повинні надихатися. Він повинен бути справжнім: який ти вдома, такий ти і з учнями... Якщо дитина відчуває, що ти її любиш, вона обов'язково тобі відкриється. Немає такої дитини, яка б не відкрилася у відповідь на любов», — підсумовує Молнар, закликаючи своїх колег не боятися експериментувати.

«Я бачу великий потенціал у Максима. Він може ще більше. Я думаю, рази в три точно», додає Кочарян, запевняючи, що головне для змін або покращення — бажання.

Історію тренінгів, труднощів та успіхів Максима, креатив і корисні ідеї можна вивчити в його особистому щоденнику проекту YourUpgrade, а також на сторінках Майкрософт Україна в соцмережах, і в нашому спецпроекті на сайті NV.ua.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Твій особистий Upgrade ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: