21 серпня 2017, понеділок

Що зупиняє людей від подорожей: 9 причин і їх вирішень

Що зупиняє людей від подорожей: 9 причин і їх вирішень

Подорожам робота не перешкода: а також ще 8 причин відкладати мрію, і що з цим робити.

У вас є мрія, яку ви постійно відкладаєте? Що заважає її реалізувати? Про це я запитую насамперед себе і знаходжу пристойний стос відкладених бажань. Серед них є і подорож – все мріюпро роуд-тріп Північною Америкою. Але щось мене зупиняє. Навіть розібратися в цьому я відкладаю на потім, а зараз просто розмірковую про причини, які утримують людей від подорожей.

  

Абстрактні «стопи»

На початку цього року проект «Твій власний Upgrade» відкрив напрям «Мандри». Взяти участь у ньому захотіли більше двох сотень людей, але у відбірковий фінал потрапили лише п'ятеро. Перемогла Юлія Бевзенко – вона й змогла розпочати «Upgrade» своїх навичок подорожувати, у чому їй допомагали коучі проекту. Передусім – Максон Пуговський, який на зустрічах розповідав і показував, як можна з меншими коштами більше їздити по світу, як ефективніше організувати поїздки і планувати бюджет.

Виходячи з досвіду і спостережень, він називає мені основні бар'єри на шляху до заповітної мандрівки. І переконує, що ці причини фантомні. Це помилкове переконання, і якщо розглянути їх уважніше, то завжди можна знайти їм доступне вирішення. Отже, ось як вони звучать, і ось як йдуть справи насправді.

«У мене немає грошей на подорож». Якщо людина купує щось, оплачує рахунки, то вона може знайти фінанси і для подорожі. Наприклад, відкладаючи гроші. Або шукати додаткові заробітки. «Живучи у великому місті, людина може спокійно за рік накопичити на подорож, – переконує фахівець. – Тут все залежить від того, на чому ви зосереджуєтесь. Якщо на думці, що для подорожі немає грошей, то дійсно складно знайти вихід – цей абстрактний «стоп» всьому завадить. Але якщо ви сфокусуєтеся на самій подорожі, конкретизуєте завдання, то почнете бачити можливості там, де раніше не помічали. Зрештою ви можете з подивом виявити, що подорож коштує набагато дешевше, ніж ви уявляли». Які це можливості? Можна знаходити способи переміщатися дешевше – акційні квитки, на попутках аж до безкоштовного автостопу. Можна жити безкоштовно – досить познайомитися з кимось і жити в гостях, як у кауч-серфінгу. Можна записатися у волонтери і навіть брати участь у заходах, де подорожі оплачуються. Головне – захотіти.

  

  
«Я не знаю іноземної мови»
. Для подорожей досить мінімального знання англійської – де зустрічаються з іноземними туристами, там її також знають на достатньому рівні, і порозумітися завжди вдасться. З собою можна захопити невеликий словник або розмовник. Якщо потрібно перекласти написи, допоможе онлайн-перекладач. А ось покладатися на російськомовну інформацію в інтернеті не варто – тексти часто обманюють. «Англійську мова за рік можна легко вивчити, і тоді світ тобі відкривається», – говорить Максон.

«Подорожі небезпечні». Так вважають люди, які не довіряють життю взагалі, які весь світ вважають небезпечним, вважає коуч. «Світ не небезпечніший за рідну країну. В Україні теж ризиковано перебувати в деяких місцях: що ввечері на околиці великого міста, що в зоні АТО. Але туди не варто без крайньої потреби вирушати. Але в більшості випадків ти ж не замикашся вдома, виходиш надвір», – говорить він і нагадує, що уявлення про те, що десь дуже небезпечно, швидше за все формують медіа. Але вони просто показують негативні факти – така вже в ЗМІ особливість. Що робити? Якщо надто висока тривожність від перебування в світі, краще піти до психолога – це допоможе не тільки в подорожах. Якщо мучать страшні думки, тоді варто поцікавитися про ту чи іншу країну безоціночно і раціонально: вдалі приклади поїздок від інших людей допоможуть зрозуміти, що страхи ірраціональні. «Як найкраще боротися зі страхами? Уявити, що сталося щось найстрашніше. Якщо це не смерть, то можна знайти вихід, – підказує Максон – Тим більше, що світ влаштований так, що він сам надає допомогу там, де потрібно».

«Я можу захворіти невиліковною екзотичною хворобою». Хвороби є скрізь, і Україна – не виняток. Найстрашніші хвороби здебільшого в Центральній Африці, і найчастіше для її відвідування зажадають зробити спеціальні щеплення. Інші хвороби небезпечні не більше, ніж грип – тут ними теж можна захворіти, і теж з ризиком для життя. Все одно аптечку потрібно з собою взяти і обов'язково – медичну страховку. Лікування за кордоном дороге, і страховка може бути найбільш вигідним вкладенням грошей, нагадує Максон.

«Не можу подорожувати наодинці». Ніщо не заважає запросити когось з собою. Можна підбити наявних друзів, можна подружитися з кимось у дорозі – достатньо знайти попутників в інтернеті. Наприклад, написавши на сторінці Facebook.

«Мені не дадуть візу». Отримання візи – це бюрократичний процес, який завжди описаний на веб-сайті посольства країни. Там зазначено, які потрібно подавати документи. «Для цього достатньо скласти список і згідно з ним взятися збирати потрібні папери, – радить коуч. – Я з дружиною, коли подавав на шенгенську візу, такий список з 25 пунктів виконав за півдня». Дійсно, чим розвиненіша країна, тим жорсткіші у неї вимоги до українців, і посольства, скажімо, США, Великобританії, Канади попросять туриста довести, що у нього вистачить коштів на проживання в їхній країні, і що у нього є причина повернутися на батьківщину. «Але якщо з цим труднощі, то що заважає вибрати країну з вимогами пом'якше, або де віза взагалі не потрібна?», – запитує Максон.

«У мене немає досвіду». Для початку можна поїхати куди-небудь недалеко: у Східну Європу, Грузію, Туреччину. В крайньому разі можна напроситися в компанію до більш досвідчених у подорожах друзів.

«Боюся непорозумінь з місцевими жителями». Переважно туристи спілкуються з представниками інфраструктури, спрямованої на обслуговування іноземців або знайомої з ними: готелі, кафе, транспорт, магазини. «Це ще треба постаратися, щоб зустрітися з тими, хто не знає, як спілкуватися з іноземцями», – говорить Максон.

  

Бізнес чи мрія

Що з цього заважало Юлії Бевзенко – переможниці проекту «Твій власний Upgrade»? «Крім того, як подорожувати економніше, у неї ще було запитання про те, як поєднати поїздку і роботу», – розповідає її коуч.

Бажання не відриватися від роботи також часто змушує людей відкладати мрію на потім. Начебто важливіше доробити справи, вивести бізнес на новий рівень, не підвести колег і клієнтів. Це потрібно зараз, в цей конкретний момент, але він чомусь ніколи не закінчується: знаходяться нові справи, бізнес отримує новий виклик, у колег і клієнтів нові запити. Ніби якщо махнути на це рукою, то можна залишитися без заробітку і улюбленого заняття.

  

 
Максон допоміг Юлії зосередитися на подорожі та визначити пріоритети. «Він розбив підготовку до поїздки на кілька складових, і ми занесли їх до таблиці. Так стало видніше і зрозуміліше, як оптимізувати витрати: на транспорт, проживання тощо. Зрештою початковий бюджет поїздки скоротився з 2400 до 1200 доларів», – ділилася потім зі мною Юлія.

З роботою вирішувати питання треба було інакше. У бюро прогулянок по Києву «Секретний дворик» довелося зробити паузу – Юлія проводить екскурсії сама, і в цьому головна особливість проекту. Перекласти його на когось неможливо через те, що це будуть вже інші прогулянки, інше бюро.

А ось Юлині сервіс несподіваних квитків «Коробочка Kyivbox» та проект «Kyiv Київ Киев. Сувеніри талановитого міста» вже не так залежать від особистої участі керівника. Максон підтвердив: можна керувати дистанційно. Запитання – як? Знайти відповідь на нього Юлії допоміг ще один коуч проекту «Твій власний Upgrade» – Володимир Дегтярьов.

«Ми з Юлією подивилися на бізнес комплексно і постаралися побачити, що краще в даній організації бізнесу залишити, а що – змінювати. Тоді вже очевидними стали відповіді на запитання: «Що можна делегувати підлеглим?», «Чи доцільно наймати нових помічників або навчити вже наявних?», «Наскільки краще об'єднати процеси проектів і які?», – згадує він.

За словами Володимира, у таких питаннях керівникам бізнесу дуже важливо зазирнути трохи наперед і зрозуміти, якою буде їхня роль в компаніях через рік, два або п'ять. «Варто відповісти на питання: «Де я створюю критичну цінність для бізнесу? Що я хочу відчувати від даної позиції: свою важливість, значущість чи щось інше?» – дає він пораду. І додає: «Залишити бізнес на деякий час самим по собі корисно – так можна побачити, наскільки він може працювати без контролю. Так і співробітників треба розвивати – ніщо так не сприяє, як довіра і підвищена відповідальність. Для багатьох корисним може виявитися виїхати на два-три тижні, повернутися і побачити, що нічого за цей час не зламалося, а у співробітників навпаки – зросла мотивація».

Юлія дуже вдячна йому за це. «Володимир провів зі мною вправу, в якій я з'ясувала не тільки, що робити з «Коробочкою Kyivbox», але і з професійним розвитком взагалі», – розповідає вона.

Березень Юлія зустрічала в Ізраїлі. У Facebook вона опублікувала фото, на якому її зустрічає одна дівчина, і підписала: «Цей сюрприз я готувала 6 років: прилетіти в Тель-Авів на день народження подруги, зайти до неї в кімнату і сказати запитально так: "Діана?". До кімнати, як ви бачите, я не дійшла. Всі ридають. Усі 150 людей, які знали про це в Києві, спасибі, що не здали. П. С. Заради цих емоцій ми живемо. Все решта — репетиція. 25.02.16».

Мета напряму «Мандри» проекту «Твій власний Upgrade» досягнута: Юлія вирушила, нехай для початку не до океану, але все ж у подорож. А як вона проходила, можна дізнатися зі Щоденника тренувань Юлії. Подивіться – це цікаво.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Туризм ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: