18 листопада 2017, субота

Some men must die або Про що говорять чоловіки під час війни

коментувати
Some men must die або Про що говорять чоловіки під час війни

На сьогоднішній день на планеті ведуться сім воєн і військових конфліктів. Кожні чотири секунди у світі вбивають одну людину. Найчастіше - це чоловік. І вони, чоловіки, переживають про це, якими б войовничими і безстрашними не хотіли здаватися. Про це танцювали на Гогольfest.

У середу головну сцену Гогольfest'у, розташовану в 9-му павільйоні ВДНГ, зайняли чоловіки під проводом швейцарського хореографа Томаса Меттлера. Для української прем'єри свого спектаклю про сильну половину людства та її страхи Some men must die (Деякі чоловіки повинні померти) Меттлер зібрав танцюристів із Швейцарії, Великої Британії та України.

"Коли мене запросили на Гогольfest, я відповів, що звичайно хочу приїхати, адже бачу тут неймовірний талант, відкритих людей, сповнених ентузіазму щось створювати. Я сказав, що хочу попрацювати з українськими танцюристами", - говорив ще на стадії репетицій швейцарський хореограф.

Меттлер розповідав, що зараз в своїх роботах переосмислює смерть, а також їздить в країни, де йде війна, щоб безкоштовно навчати. У потерпаючій від безперервних воєнних дій в Донбасі Україні він вирішив розділити процес творення з місцевими танцівниками. Так народився спектакль про чоловіче сприйнятті смерті, що складається, на додачу, з історії українських чоловіків.

Більш того, перфоманс частково поставлений на пісні в українському народному стилі в живому виконанні. Також за музичний фон відповідали гітара і фортепіано та всесвітньо відомі хіти.

Хореограф широко використовував техніку контактної імпровізації, яка раніше вважалася "внутрішньою кухнею" танцювального світу, для вираження своєї ідеї і думок. Однак глядачі заворожено стежили за імпровізаційними епізодами. Та й в цілому танцювальний спектакль був дуже схожий на ідеальну, професійну, повітряну імпровізацію.

Мабуть, не дарма Меттлер взяв собі в "співтворці" одного з кращих майстрів контактної імпровізації в Україні Руслана Баранова.

Танцювальна історія показувала нам чоловіків, що закохуються, забіяк, дуркуючих, захищаючих, чоловіків в страху, агресії та жорстокості, чоловіків-братів і чоловіків-батьків. І незмінно вмираючих. "Під назвою Some men must die я зібрав безліч різних проявів смерті й багато чоловіків", - говорив швейцарець.

У якийсь момент перфоманс розширився і на глядацький зал, коли танцівники запросили жінок до повільного танцю на сцену, і через кілька хвилин, після звуку автоматної черги, залишивши їх стояти в подиві. В черговий раз нагадуючи про те, що сьогодні багатьом чоловікам доводиться вмирати. Особливо коли в їхній країні війна.

У матеріалі використані фото Вікторії Журавльової (Facebook) та ГОГОЛЬ ФЕСТ с Flickr

Всі новини про Гогольfest 2015 читайте в спецтемі НВ

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Гоголь на ВДНГ ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: