25 липня 2017, вівторок

Гогольfest 2015: Що і коли дивитися на восьмому фестивалі

коментувати
Трьома змістовим напрямам шоу-відкриття - любові, війні й миру - будуть присвячені окремі вистави
Фото: @anasta.siia / Instagram

Трьома змістовим напрямам шоу-відкриття - любові, війні й миру - будуть присвячені окремі вистави

Мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest 2015, який сьогодні, 17 вересня, офіційно відкриється на столичному виставковому майданчику ВДНГ, приготував для своїх глядачів найбільш обширну програму за весь час існування. НВ допомагає розібратися в різноманітті напрямків і десятках найцікавіших заходів.

Творець, ідейний натхненник і головна рушійна сила щорічного кологоголівського фестивалю Влад Троїцький в інтерв'ю з НВ радить не пропустити перформанс-відкриття, який трепетно називає "свято-свято". Шоу під назвою Мистецтво любові війни світу розпочнеться о 20:00 у павільйоні №1 і буде являти собою синтез музики, відео та еквілібристики в жанрі нового цирку.

Пізніше, протягом фестивалю, трьом смисловим напрямам шоу-відкриття - любові, війні й миру - будуть присвячені окремі вистави. Прем'єра музично-театрального проекту Мистецтво війни, творцями якого є режисер Влад Троїцький і піаніст Олексій Ботвінов, відбудеться прямо в день відкриття о 21:00, а також 18 вересня о 20:00. У виставі, яку вже могли бачити відвідувачі літнього фестивалю Odessa-Classics, візьмуть участь актори театру ДАХ, камерний ансамбль Артехатта під керівництвом Мирослави Которович, танцівники студії танцю Totem Dance, віджеї tenpoint vjs.

Наступна частина своєрідного "триптиха" - Мистецтво миру - підготовлена спеціально для Гогольfest'у Владом Троїцьким спільно з російсько-американським диригентом Дмитром Яблонським прем'єра. Заснований на трактаті засновника айкідо японця Маріхея Уєсіби синтетичний проект об'єднає циркове мистецтво і класичну музику. Подивитися прем'єру про мир можна буде 21 вересня о 19:00.

25 вересня о 22:00 за любовну складову буде відповідати ще одне творіння Троїцького - гурт Dakh Daughters. У підготовленому для гоголефестиваля 50-хвилинному тизері (або "музичному дегустаційному сеті" як каже Троїцький) майбутнього проекту Як я була Алісою... Мистецтво любові автори об'єднали сюжет Аліси в країні чудес, Старий заповіт, етнічні мотиви та власні історії учасниць гурту.

У день відкриття (20:00, 19 павільйон) відбудеться музично-поетичний перформанс Рамаяна. Діалоги про вічне, створений за мотивами давнього індійського епосу та оповідаючий про людське серце, що завжди знаходиться перед вибором. У заході задіяні група Shanti People, поет Антон Слєпаков (група Вагоновожатые) і Валерій Горлов (Maoya, ex. Скандал).

Очікуваною подією Гогольfest'у стане запланована на 22 вересня постановка французького режисера Люсі Берелович за мотивами трагедії Софокла і Берлотьда Брехта - Антігона. Десять українських акторів, серед яких дівчата з Dakh Daughters, і французький актор Тібо Лакруа, представлять надзвичайну історію, яку Київ вже міг бачити навесні 2015 року.

Концертне агентство УХО привезе на Гогольfest три концерти. "Від академічної програми в цьому році ми відходимо і робимо проект, який називається ".AVI" - це три концерти, які передбачають аудіовізуальну імпровізацію. Музиканти будуть співпрацювати з художниками, сценографами і танцюристами. Шукайте нас в 7-му, 9-му і 3-му павільйонах", - розповіла співзасновник агентства Саша Андрусик.

Ще одна важлива подія фесту - літературно-музичний проект Atlas Estremo письменника Юрія Андруховича та польського гурту Karbido (19 вересня, 22:00, 9 павільйон). Atlas Estremo створений за мотивами книги Андруховича Лексикон інтимних міст і являє собою мікс звукової експресії, джазової імпровізації та візуальних образів. Показ спектаклю на ВДНГ стане закриттям всеукраїнського туру Андруховича + Karbido.

Також на Гогольfest 2015 відбудеться унікальний хореографічний експеримент - балет за участі трупи Дениса Матвієнка Stabat Mater вперше буде виконуватися під живий акомпанемент. За інструментальну частину відповідають Київські солісти, за вокал - зірка опери Коріолан Мар'яна Головко.

Театральні гості з Росії - опозиційний документальний Театр.Doc і пітерський Театр Ді Капуа привезуть по одному спектаклю.

В останній день фестивалю, 27 вересня о 21:00, на ВДНГ відбудеться виступ всесвітньо відомого британського піаніста Яна Пейса Phantasms and Labyrinths.


Усі новини про Гогольfest 2015 читайте в спецтемі НВ

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Гоголь на ВДНГ ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: