15 грудня 2017, п'ятниця

Гогольfest 2015. П'ять причин відвідати 8-й фестиваль сучасного мистецтва

коментувати
Одна з найбільш очікуваних арт-подій осені почнеться 17 вересня
Фото: ГОГОЛЬFEST / Facebook

Одна з найбільш очікуваних арт-подій осені почнеться 17 вересня

У четвер, 17 вересня, в Києві офіційно відкриється одна з найбільш очікуваних подій української арт-осені - восьмий міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest 2015. НВ знайшло п'ять причин не пропустити цю захоплюючу та яскраву подію.

Отже, перша причина - найщиріша цікавість. В цьому році Гогольfest вперше розміститься на території найстарішого виставкового майданчика столиці - Національного експоцентру України ВДНГ. Тим, хто добре пам'ятає монументальні, створені радянськими архітекторами 57 років тому павільйони київського Виставкового центру, буде цікаво дізнатися, як просторами комплексу розпорядилися організатори фестивалю.

Про плани провести Гогольfest саме на ВДНГ його організатор та ідейний натхненник Влад Троїцький говорив ще в 2011 році. Тоді він розраховував, що Fest-2012 відбудеться на теренах комплексу. "Новий Гогольfest буде на ВДНГ, я відчуваю, що там можна зробити масштабно й красиво. ...Фактично для Гогольfest'у є лише два місця: Мистецький арсенал і ВДНГ. Але ВДНГ мені навіть трохи цікавіше - місця більше, і немає необхідності в таких тривалих переговорах, які ми вели з Арсеналом", - припускав тоді Троїцький.

Більш того, для найдопитливіших організатори обіцяють велосипедну екскурсію на тему Легенди і факти ВДНГ, на якій, швидше за все, згадають про відвідування виставки президентом Франції Шарлем Де Голлем і прем'єр-міністром Британії Маргарет Тетчер. Взагалі, інтерес до велоекскурсій та любов до велосипедів - це друга причина заїхати на Гогольfest.Однак задумам судилося збутися лише в 2015 році. "У нас зараз буде експірієнс входження з сучасним мистецтвом у всьому його розмаїтті в цей простір, входження в цей новий діалог. Це цікавий художній виклик, і ми його прийняли", - переконаний творець Гогольfest'у.

Цього разу для фанатів двоколісного способу пересування відкриють велоточку, на якій можна буде отримати "велоправа", пройшовши тест на знання ПДР, довідник для тих, хто провалив іспит, різні прикраси для вашого транспорту, карту з велосипедними маршрутами столиці та інформацію про розвиток велоінфраструктури Києва.

Крім вже згаданої екскурсії по виставковому комплексу, любителі зможуть відвідати майстер-класи. Приміром, з велоремонту або безпеки руху.

Крім вистав, концертів і виставок, що традиційно складають основу фестивалю, компанії зможуть зайняти себе корисними майстер-класами, відкритими уроками, взяти участь у тематичних дискусіях і квестах. А любителі фуд-фестивалів - поживитися на тематичному гогольфестівському фудкорті.Можливість провести час з товаришами по інтересам або друзями - ще один привід разом вивчити програму гоголівського мультифесту. Спільне велокатання між павільйонами ВДНГ, тренування з парної йоги або майстер-клас зі створення ляльок-мотанок - переконливі аргументи на користь боротьби з осінньою нудьгою й байдикуванням.

Четвертий привід - та одна з найважливіших відмінностей нинішнього Гогольfest'у від усіх попередніх - це його заглибленість у тему війни і конфліктів. Фестиваль-2015, головною ідеєю якого стали слова Мистецтво війни. Мистецтво любові. Мистецтво світу, приділить увагу найбільш болючій сьогодні для України темі, спробує відстежити зародження військового конфлікту, вивчити методи подолання його наслідків, а також відзначити цінність миру та спокійного існування в 21 столітті.

В рамках фестивалю відбудуться лекції про поведінку з ветеранами антитерористичної операції та вимушеними переселенцями, про розмови з дітьми про війну, вивчення Другої світової війни у письменників Гюнтера Грасса, Мішеля Турньє, Джонатана Літтелла. На прикладі італійського футуризму - офіційної арт-концепції диктаторського режиму - організатори спробують дослідити досвід естетизації війни і створення пропагандистського епосу за допомогою художніх стратегій.

Для любителів відстежувати тенденції, порівнювати і спостерігати наш п'ятий привід. Тим, хто пам'ятає концерт гурту Крихітка і перфоманс у ванній, наповненій білим пером, на покинутому експериментально-механічному заводі в 2013-му. Хто ностальгує за фірмовою гігантської гоголівською головою, що прикрашала дворик Мистецького арсеналу в 2009-му. Хто готовий заявити, що "в 20nn-му році й Гоголь був більшим і програма насиченішою (або навпаки, біднішою)". Кому, для того, щоб прийти на черговий Гогольfest, зовсім ніяких приводів не треба, а варто тільки дочекатися осені - ходити обов'язково.

А в якості бонусу й додаткового аргументу пропонуємо переглянути офіційний тизер Гогольfest 2015:


ВІДЕО


Усі новини про Гогольfest 2015 читайте в спецтемі НВ

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Гоголь на ВДНГ ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: