20 вересня 2017, середа

Гогольfest 2015. День восьмий: Що й де дивитися

коментувати
Гогольfest 2015. День восьмий: Що й де дивитися
Фото: ГОГОЛЬ ФЕСТ / Flickr

НВ обрало кращі заходи восьмого мультидисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest, що триватиме до неділі на ВДНГ, на четвер, 24 вересня.

Чорно-білі і вмираючі. Режисери: Ленні Файнберґ, Кріс Фостер. Всебічний погляд на газетну індустрію в часи кризи і її намагання залишатися фінансово життєспроможною та не припиняти роботу верстатів. Інтерв’ю з відомими журналістами, зокрема, Бобом Вудвардом (Washington Post) та Дейвідом Карром (New York Times) розкривають індустрію в момент фінансової мертвої петлі – читачі полишають друковані ЗМІ на користь новинних онлайн-ресурсів. Видавці та редактори відчайдушно намагаються створити життєздатну бізнес-модель для газет, що помирають.

14:00. Diya (Кіностудія імені Довженка)


Gogolfotolab: Основи фотографії. Репортаж масових заходів. Практикум: вулична зйомка та зйомка в приміщенні. Лектори: фотографи Валерія Мезенцева і Михайло Горбачов.

15:00. Візуальна програма (21 павільйон)


День Одеси на Гогольfest. Стас Пидлипський и Клуб Унылых Лиц, Жорык DELIeв & DELIev’s Band, Леся Верба, Екіпаж Каліпсо.

18:00. D.O.T підземна сцена (42 павільйон)


Кандід. Іронічний парафраз класичної філософської повісті Вольтера Кандід, або оптимізм. Вибухова суміш з сатиричних перебільшень та точних побутових деталей «спрацьовує» навіть через 256 років після написання. Повість про пригоди наївної молодої особи у «найкращому з можливих світів», де точиться війна між «аварами» та «болгарами», досі тримає у напрузі сучасного читача-глядача. Режисер Максим Курочкін спробував осучаснити повість Вольтера, переповівши історію вічного юнака на тлі останніх 40 років української історії.

18:00. Театральна мала сцена (17 павільйон)


Театр переселенця. Автори Георг Жено, Олексій Карачинський, Наталія Ворожбит. Протягом півтора року український драматург Наталія Ворожбит, німецький режисер Георг Жено і військовий психолог Олексій Карачинський працюють з людьми в Україні, яким через військових дій довелося покинути свої будинки в східній Україні. Мета роботи - художніми засобами, в даному випадку театру, опрацювати з переселенцями травми і виробити перспективи для майбутнього.

19:00. ЦСМ ДАХ


Stabat Mater. У червні цього року у Києві та Харкові глядачі побачили балет вперше, відтак Україна стала третьою країною після Німеччини та Словенії, де глядачам показали одноактний балет Stabat Mater. В основі Stabat Mater - відомий однойменний католицький гімн XVIII століття Джованні Перголезі на вірші Якопе де Тоді. У Києві вистава буде показана у супроводі Національного камерного ансамблю Київські Солісти. Вокалісти – Мар’яна Головко, Анна Марич (сопрано), Ірина Разін-Кравченко і Марія Кушнір (меццо-сопрано).

19:00. Велика сцена-1 (9 павільйон)


Птахи не сплять / Буквою Г. Птахи не сплять - історія валізи, що подорожує крізь час та простір, а ще про пару закоханих, що люблять, сперечаються, пам’ятають та розлучаються… через війну. Вистава створювалась під впливом особистої і соціальної співпричетності до останніх  подій в Україні і тих складних питань, що постають перед нами зараз. Ця вистава присвячена жертвам війни в Україні, що бере свій початок з трагічних подій розправи над протестуючими в Києві і набула розмаху воєнних дій на Сході Україні…

Головною ідеєю вистави Буквою Г є переосмислення простору взаємодії глядача і перформера, яке традиційно прийнято розділяти на "сцену" і "глядацький зал". Беручи за основу факт спільного створення перформативної дії всіма присутніми в цьому просторі людьми, автор вирішив направити свою увагу туди, де вона традиційно відсутня і надати місцю дії нового сенсу.

19:00. Хореографія (13 павільйон)


Вість. Центр Леся Курбаса (Київ), режисер Олег Драч. Театральна креатива Вість є постдраматичним і нелінійним дійством на одну дію. Виставу створено Методом креативної структурованої імпровізації у роботі з темою. Вистава має розімкнену природу і запрошує глядача до відкриття власного розуміння того, що діється на сцені.

20:00. Театральна велика сцена (17 павільйон)

Ухо аудіовізуальна імпровізація.avi. Сет 3. Музика: Одрі Чен - віолончель, голос; Хенрік Мюнкебі Норштебо - тромбон; Буто-танцюристи - Флавія Гізальберті, Валентин Цзин.

21:00. Велика сцена-2 (7 павільйон)


Всі новини про Гогольfest 2015 читайте в спецтемі НВ

НВ


 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Гоголь на ВДНГ ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: