23 сентября 2017, суббота

Проблема не в танках. Премьер-министр назвал двух главных внутренних врагов Украины

Проблема не в танках. Премьер-министр назвал двух главных внутренних врагов Украины
скриншот из видео-трансляции на официальном канале YES-2016

Владимир Гройсман во время выступления на YES заявил, что самыми врагами украинского государства, кроме военной угрозы на Востоке, является коррупция и популизм.

Якщо говорити за останні 25 років – нам, як незалежній державі, вдалося відбутись. Але, за цей час ми мали багато можливостей, які були втрачені. І сьогодні перед нами стоїть завдання відкрити потенціал незалежної, суверенної європейської країни, яка має все, аби стати успішною, стати символом змін, реформ на пострадянському просторі.

Коли  ми подивимося на ті країни, які для нас сьогодні є прикладом, як Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, розуміємо, що вони не мали такої тісної взаємодії з нашим радянським минулим. І тому сьогодні Україна на пострадянському просторі є першою країною, яка намагається змінитися, беручи за приклад ті держави, які досягли успіху. Демократичні, розвинуті держави, де є повага до громадянина, є демократичні цінності. Коли говорять, що можливо було би здійснювати зміни швидше, я погоджуюся. Час проведення реформ завжди має критичне значення. Але треба подивитися і на те, з яких стартових позицій  ми починаємо ці зміни.

У нас є, окрім російських танків, ще декілька надзвичайно серйозних небезпечних ворогів. Це популізм і корупція

Важливо сказати, що за 25 років Україна відбулася. Але давайте візьмемо для аналізу відрізок у 10 років. Протягом останнього десятиріччя у нас був шанс, і не один, аби змінитися, трансформуватися, відбутись, як сильна демократична держава, натомість, цей шанс був втрачений. Згадаємо 2005 рік, 2010-й, коли ми могли забезпечити зміни, але проблеми лише поглиблювалися. І, на жаль, в 2014 році ми втратили найцінніше – життя кращих. Ми й до сьогоднішнього дня чинимо опір російській агресії, тому що Україна, як вільна країна, і український народ прийняли рішення: не хочемо жити в минулому, ми бажаємо йти в майбутнє. Для цього нам потрібно виконати домашнє завдання.

Базові позиції є дуже важкими. Я пам'ятаю перший Уряд, який очолив Арсеній Яценюк у 2014 році. На єдиному казначейському рахунку 45-ти мільйонної держави було трошки більше 10 тисяч доларів. Ми мали на сході танки. Мали безліч проблем і розграбовану країну.  Потрібно було приймати швидкі, необхідні рішення для того, щоб цю ситуацію стабілізувати. Я вірю у те, що 2016 рік проходить як рік стабілізації, а 2017 має стати роком розвитку.

Певний прогрес у реформах уже відбувся. Ми сформували повне антикорупційне законодавство. Ми почали дерегуляцію, почали зміну державної служби, оскільки, я вважаю, що одна найголовніших проблем в країні – це інституційна слабкість, слабкість влади у спробах ефективно вирішувати питання, що ставлять на порядок денний. Ми здійснили, я вважаю, достатньо успішну реформу з децентралізації влади. У 2014 році я прийшов у владу центральну, щоб зробити цю реформу. І вона відбувається. Але ми маємо сьогодні слабкий суд, ми маємо сьогодні інші виклики, які потребують рішень. Я глибоко вірю у те, що  наше майбутнє – у ЄС, це майбутнє вільного партнера Європи, країни, яка сповідує демократичні цінності, яка має свободу слова, серйозно розвинутий рівень економіки і високі стандарти життя. Але порядок денний є дуже насиченим.

У нас є, окрім російських танків, ще декілька надзвичайно серйозних небезпечних ворогів. Це популізм і корупція. І я би сказав, що популізм – не менше зло, ніж російські танки і корупція, оскільки те, що ми бачили – падіння рівня життя, корумпованість нашої системи управління державою, олігархізація і багато інших речей, вони були всі спричинені тим, що ніхто не думав, як ми житимемо завтра. Короткі інтереси тієї чи іншої політичної групи, помножені на популізм, зробили нашу країну бідною. Лише коли ми подивимося, які маємо ресурси,  можливості, як ми живемо сьогодні, побачимо, що є величезний дисбаланс. Це означає тільки єдине – щось у нашому домі не так.

Короткі інтереси тієї чи іншої політичної групи, помножені на популізм, зробили нашу країну бідною

Уряд, який був сформований, який я очолюю 5 місяців, в 4  місяці цього року одразу приступив до формування треба підвищити ціни на газ удесятеро. Ми маємо запровадити чесні, відкриті ціни на ключові енергоносії. Я наведу приклад втрати або намагання втрати нашої незалежності. Коли ціни на газ були занижені, коли власний видобуток українського газу знищувався, ми укладали, як країна, від держави міжнародні контракти, що зобов'язали нас бути рабами РФ. Це той підхід, який знищує нашу державність.

З 2010-го по 2013 рік ми мали небачене знищення зсередини інституційної спроможності української влади. Всі ті, хто живе в Україні, бачили, як почала культивуватись корупція, як створювалися умови для того, аби суди були окуті несправедливістю. Усе робилося для того, щоби ті, хто скоював злочини, уникали відповідальності. Натомість, українське суспільство потерпало від несправедливості.Тому наше завдання сьогодні – провести ці зміни, які  дадуть можливості українським громадянам отримати справедливий суд, провести необхідні реформи і забезпечити економічне зростання. Зміни, які дозволять забезпечити соціальну справедливість. І такі рішення є. Нам не потрібно видумувати велосипед. Потрібно лише сумлінно і якісно робити свою роботу. І наш Уряд до цієї роботи готовий.

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Последние новости

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Форум YES-2016 ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: