20 августа 2017, воскресенье

Зачем Порошенко отправился в Давос

комментировать
Давос є найменш підходящим містом для самореклами і популізму

Давос є найменш підходящим містом для самореклами і популізму

Президент страны, являющийся также Верховным главнокомандующим, в момент обострения ситуации на востоке отправляется решать «первоочередные вопросы экономики и инвестиций»

Українські політики завжди ставились до Всесвітнього економічного форуму в Давосі, як переважна більшість моїх агресивних коментаторів - як до можливості попіаритися на тлі численної публіки. 

Але Давос є найменш підходящим містом для самореклами і популізму.

Давос - це респектабельний приватний форум для лідерів бізнесу і економіки. Суть цього форуму - бути майданчиком для пошуку рішень на майбутнє. Це, якщо хочете, форум філософів від бізнесу. Це місце для роздумів і дискусій, пошуків рішень в питаннях фінансів, економіки, соціальній сфері. Звичайно, політика і оборона не можуть на все це не впливати. Але, за великим рахунком, суть дискусії на форумі - як зробити так, щоб політика, безпека і все інше не заважали бізнесу розвиватися? Як досягти сталого розвитку?

Так, це може бути і трибуною для піару можливостей своєї країни (хоча якщо лідерам світового бізнесу треба буде вивчити умови інвестування в Україну, то швидше за все, вони наймуть якусь компанію, а не поїдуть в Давос на виступи українських посадовців). Але від учасників очікують не банального звіту про кількість скорочень в уряді чи інші квазіреформи. Дискусія йде на принципово іншому рівні. Там обговорюються моделі і бачення.

Єдиний серйозний захід в рамках перебування в Давосі нашого президента, на мою думку, - зустріч з прем’єр-міністром КНР

Чи є таке бачення майбутнього України, майбутнього бізнесу в Україні у президента України? Маю на увазі, чи має він меседжі для світової бізнес-спільноти, які будуть почуті і правильно сприйняті? Адже ставлення до України сформоване - країна тотальної корупції, беззаконня, постійно змінюваних правил гри, недорозвиненої бізнес-інфраструктури, ситуація в якій останнім часом серйозно ускладнилась через війну. Я дещо згустив фарби, але загалом так і є (не подобається, зачіпає за живе? Мені теж, але іншого іміджу України у мене для вас поки що немає). Погодьтесь, не найкращий імідж для країни, якій потрібна конкретна увага великого бізнесу і капіталу.

Багато хто говорить, що президент вдало використав форум для привернення уваги до проблеми тероризму в Україні. Зокрема, хорошим піар-ходом називають демонстрацію фрагменту знищеного під Волновахою автобусу.

Ясно, що шукати солідарну підтримку у боротьбі з тероризмом Україні треба. Хоча Україна її не знайде. Бо плутається в свідченнях, де тероризм, а де війна з Росією. Але зараз про інше.
Ось цитата з анонсу обговорюваної поїздки з сайту Адміністрації президента України: "Серед першочергових питань: подолання економічної кризи, залучення інвестицій та зовнішньополітична ситуація."

Мені нічого відповісти людям, які вважають, що демонстрація фрагментів знищеного автобусу допоможе досягти першочергові завдання візиту - подолання економічної кризи і залучення інвестицій. Як це може зашкодити я розумію.

Тобто задумка з цим фрагментом може і дійсно сильна. Але не до місця. Великий бізнес з більшою цікавістю послухав би розповідь, як змінюються економічні обставини в Україні, як формується сприятливий бізнес-клімат, як президент, уряд і парламент України спільно працюють над тим, щоб запроваджувати реформи, що це за реформи, як вони сприятимуть покращенню ситуації. Десь так. Не варто на зустрічі з військовими говорити про мистецтво постмодернізму. Не варто з бізнесменами обговорювати тероризм. Інша справа - Мюнхенська конференція з безпеки - це той форум, де президенту безумовно варто з’явитися. Це його аудиторія. Це аудиторія, від якої залежать рішення і бачення проблем безпеки.

У нас з моменту виборів (і я про це багато писав і говорив) в головах каша про повноваження. президент, який нагадаю, ще й Верховний Головнокомандувач, у момент проникнення на територію України кількох батальйонно-тактичних груп ворога і загострення військової обстановки раптом їде вирішувати "першочергові питання економіки і інвестицій". Прем’єр-міністр в цей час розказує у ЗМІ дані розвідки про кількість російських військовослужбовців на території України. Може би їм перед міжнародними форумами якось зустрітися і між собою поговорити?

А для тих, хто жити не може, не переконавшись, що у нас хороший президент, остання репліка - єдиний серйозний захід в рамках перебування в Давосі нашого президента, на мою думку, - зустріч з прем’єр-міністром КНР. Але чого на ній домігся "хороший дипломат" ми, можливо, колись дізнаємось. Тому я дійсно не розумію не лише чому Порошенко поїхав в Давос, але навіть і як він міг?

Оригинал

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.