23 сентября 2017, суббота

Я не верю в войну цивилизаций

комментировать
Не верю, в частности, в то, что такой доктриной можно объяснить убийство французских карикатуристов

Як в цю доктрину вписується вбивство шиїтами сунітів? Як в неї вписується вбивства представниками ідеологічного православ’я руського міра священнослужителів інших християнських церков?

Як в цю доктрину вписується заступництво мусульманських муфтіїв за християнських священнослужителів на Донбасі і в окупованому Криму?

В кожному суспільстві, народі, державі, релігії є сили, які закликають до стриманості, і ті, хто закликає фізично чи духовно знищувати усе, що не подібне до нього. Значно більшого досягають ті народи, які вміють протистояти спокусі оголосити ворогом усе, що не вкладається в прокрустове ложе власних уявлень про світ.

Щоправда бувають і народи, які у переважній більшості підпадають під дурман мракобісся, тоталітаризму. Це, на жаль, сьогодні відбувається з росіянами. Але історія вчить, що подібні варварські режими, хоч і виникають періодично, але довго не живуть і, зрештою, знищують самі себе.

Як можна протидіяти присутності мусульманських громад, наприклад, у Франції, якщо вони з’явилися в Європі раніше за саму Францію?

Мене шокують заклики підтримати Марін Ле Пен (щоправда з боку українців ця підтримка, на щастя, в будь-якому разі не може бути інакшою, ніж декларативною), бо вона має нібито покласти край "ісламському засиллю" в Європі. Що це за ідеї? Чим це відрізняється від вбивства за малюнки? Як можна протидіяти присутності мусульманських громад, наприклад, у Франції, якщо вони з’явилися в Європі раніше за саму Францію? Як про щось аналогічне можна говорити в Україні, де частина корінного населення є нехристиянською - мусульманами і іудеями?

Особисто я не став би малювати карикатури ні про іслам, ні буддизм, ні християнство (навіть якби умів), але я вважаю це важливим для себе, щоб право робити це мали інші. Я не буду брати участь в релігійних відправах ні в мечеті, ні в синагозі, але для мене життєво важливим є право і можливість для інших робити це без обмежень.

Але без будь-яких застережень і вагань треба уміти зупинити і покарати замахи на свободу. Без різниці - свободу індивідуальну чи колективну.

Текст публикуется с разрешения автора. Оригинал на странице автора в     Facebook

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.