22 ноября 2017, среда

Рецепт зомбирования граждан

комментировать
Замість конструктивної програми в час, коли країна знаходиться перед реальною загрозою, з електоратом грають НЛП, сподіваючись, що емоційний запал повністю вимкне нам мізки

«Не було каяття – не буде й вороття». Народна мудрість щоразу стає у пригоді, коли я бачу людей, що мов затяті наступають на одні й ті ж самі граблі. Цікаво, що кожного разу вони виправдовують себе високою метою і певно обіцяють собі, що це відбудеться в останній раз.

В своїй основі нейролінгвистичне програмування НЛП використовує той факт, що сильні емоції блокують розумову діяльність. Крайній випадок, коли людина перебуває в стані афекту.

В древній Скандинавії бійців, що вміли ввести себе в такий стан, називали берсеркерами. За легендами, вони були невразливі для стріл і мечів супротивника. Насправді ж їх нелогічна мужність лякала ворогів не менше, ніж їхня сила.

Значний стрес блокує розумову діяльність, але спроби подумати допомагають подолати стрес. Це добре знають в Ізраїлі, де потерпілих від терактів не просто поять чаєм, а примушують приготувати напій собі самостійно, а потім довго випитують деталі одягу терористів, навіть якщо вони давно відомі.

У сучасному політичному світі випробувано майже все. Звинувачення в убивстві. В крадіжках фантастичних сум грошей. В різноманітних збоченнях

Починаєш думати - стрес відступає. Впадаєш в емоції – і мислення заблоковане.
Тому, якщо хочете маніпулювати оточуючими, дестабілізуйте їх. Примушуйте або дуже нервуватись, або дуже радіти. І в тому, і в іншому випадку критичне мислення буде відсутнє.

Ну а якщо треба маніпулювати всією країною? Або тією частиною виборців, які можуть підтримувати твого опонента?

Значить, треба знайти подразник, на який вони відреагують. Ви думаєте, що це просто? Аж ніяк – тут потрібен свого роду талант.

У сучасному політичному світі випробувано майже все. Звинувачення в убивстві. В крадіжках фантастичних сум грошей. В різноманітних збоченнях. Однак, як казав мій учитель техніки НЛП, для кожного клієнта подразник може бути свій. Наприклад, один з народних депутатів панічно боїться літати, а міністр страждає на арахнофобію.
А якщо йдеться про цілу групу виборців?

21 листопада 2013 року я був одним з кількох сотень, хто відгукнувся на заклик Мустафи Найєма й приїхав на мокрий від осінніх дощів Майдан. Причина проста – я справді вірив, що Україні усміхнулося щастя і в силу невідомих мені обставин Янукович підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Коли Азаров зненацька заявив, що підготовка до підписання припиняється, я знавіснів і виїхав на протести.

Що було потім, відомо. Як і те, чим закінчилося.

Тож коли ввечері, сонно потягуючи чай з медом, я почув, як ЮліяТимошенко заявила, що угода про асоціацію виконана не буде, бо Порошенко, нібито, відмовився від неї на цілий рік, всередині ніби щось обірвалось.

Лиш потім я згадав свого учителя, чию книжку я зачитав до дірок. Тож спокійно допивши чай, я вимкнув телевізор і спробував розібратися без емоцій, що насправді відбулося, бо кому це вигідно я і так побачив у Шустера.

Як виявилось, Угода про асоціацію буде ратифікована у незмінному вигляді в цей вівторок, як очікувалось раніше. А зона вільної торгівлі для України як була так і залишиться, але у пільговому режимі продовжиться ще на один рік.

То про що домовились у Брюсселі 12 вересня і навіщо? Як виявилось, європейці погодились ще рік платити мито за свій експорт в Україну, нічого не стягуючи з українських товарів, що продаються у них.

Тоді навіщо ж було кричати у Шустера і замало не закликати всіх на Майдан?

Розрахунок простий – поки людина розбереться, поки дізнається що саме сталося, вона вже встигне зібрати теплі речі і приготуватися до нового Майдану. Звичайно, потім все виявиться неправдою, але «осадочек» залишиться. І, може, пару відсотків і не доберененависний опонент.

Всі ці технології для спеціалістів є очевидними. Як, наприклад, створення Руху Опору, із закликом про який Юлія Володимирівна виступила на всіх екранах країни у квітні. Тема дестабілізуюча, аж серце стискає. Але зарано виступила, треба було перед самим голосуванням. А так усі побачили, що Руху Опору як не було, так і нема і замість плюсу ідея спрацювала у мінус.

Насправді дуже шкода, що замість конструктивної програми в час, коли країна знаходиться перед реальною загрозою, з електоратом грають в НЛПішки, сподіваючись, що емоційний запал повністю вимкне нам мізки.

Не вимкне – країна змінилася. І будь-яка гра швидко виявляється и боляче рикошетить по тому, хто її запустив.

Кажуть, минулі помилки нікого не вчать? Ну що ж, не було каяття – не буде й вороття.

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.