19 августа 2017, суббота

Как Януковичу вернут деньги «семьи»

комментировать
Предложенный режим специальной конфискации - это механизм "отжима" имущества без доказательства вины, следствием которого может стать международная легализация активов "семьи"

Як повернути Януковичу 100 мільярдів під виглядом конфіскації. Завтра з високою ймовірністю будуть протискати проект закону про спецконфіскацію. Під гаслами «заберемо майно в Януковича та сім’ї» будуть намагатися провести аферу, аналогів якої Україна не мала за всі роки незалежності.

Про що йдеться: родині Януковича та близьким до нього особам належить багато майна «нажитого нєпосільним трудом», вартість якого оцінюють в 100 млрд. грн. Ці гроші можна було б повернути державі через суди (у тому числі – міжнародні), проте для цього необхідно було, щоб Генпрокуратура, МВС та СБУ провели необхідне розслідування, зібрали б докази і звернулися до суду українського чи міжнародного.

Чи то працювати не дуже хотілося, чи то в процесі збору доказів могли назбирати доказів «не на тих», як би там не було – за 2 роки жодної справи не доведено до кінця.

Тому пішли «на хитрощі». Запропонований режим спеціальної конфіскації – це механізм «віджиму» майна без доказів вини, наслідком якого стане міжнародна легалізація активів «сім’ї».

Поясню на прикладі Януковича. Протягом 2-х років в наших органів правопорядку був абсолютно дієвий механізм конфіскувати майно екс-президента: зібрати докази, довести вину Януковича в суді, вимагати конфіскації як покарання або як запобіжного заходу. Що пропонується зараз: доказів збирати не треба, тому що тепер Янукович має сам особисто доводити в суді законність походження свого майна. Янукович на суд передбачувано не з’явиться, тож доводити законність майна буде нікому, тож його можна спокійно конфіскувати.

Тут наче б то має наступити хеппі–енд: майно конфісковано, Кабмін його може продати (або передати іншому органу державної влади).

Але це не кінець, це лише початок. У той час як Кабмін буде продавати Сухолуччя, Янукович звертається до Європейського Суду з прав людини, де зі 100% гарантією виграє справу, навіть якщо його адвокат «плуг». Тому що рішення суду буде базуватися на законі, який суперечить основоположним принципам демократичного суспільства: непорушності права власності та презумпції невинуватості. І до речі, Конституції України. Як наслідок, Янукович поверне собі втрачені статки З бюджету України (це прямо зазначено в законі) плюс компенсацію, яку визначить суд.

І це вже фінал, бо рішення Європейського Суду з прав людини є остаточними і обов’язковими для виконання. Але навіщо це робиться? Все дуже просто: ЄСПЛ організація не надто спритна. Мине рік-два до моменту розгляду справи. Увесь цей час можна буде спецконфісковувати і швидко продавати… Звісно, потім доведеться повертати та компенсувати, але ж продавати будуть одні і їх одиниці, а повертати будуть інші – це 40 мільйонів громадян України.

PS: Офіційний Вашингтон попередив, що в разі одержання запиту на конфіскацію майна, що знаходиться в США, відповідно до такого закону, Україні буде відмовлено. Тому що США не мають намірів витрачати свій бюджет на Януковича.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.