17 августа 2017, четверг

Как бюрократы воюют с детьми

комментировать
Министерство здравоохранения занимается имитацией деятельности вместо того, чтобы возобновить строительство нового корпуса детской больницы

Тиждень тому Опікунська рада Охматдит написала відкритий лист прем’єр-міністру Арсенію Яценюку про саботаж з боку Міністерства охорони здоров’я щодо відновлення добудови нового корпусу Охматдит. Більш того, її голова Оксана Корчинська пообіцяла вийти під МОЗ з мамами хворих дітей, якщо у вівторок, першого липня, не почнеться тендер на генеральний підряд.

Пройшов тиждень - і жодних зрушень. Імітацію активної роботи розвернула хіба що прес-служба цього чудового відомства. На сайті з’явилося аж дві новини, в яких стверджувалось, що «усьо пучком».

В останній новині МОЗ взагалі філігранно перевів стрілки на Мінфін: «проект паспорту бюджетної програми 25.06.2015 було направлено на затвердження (приблизно протягом 15 днів) спільним наказом до Міністерства фінансів України», значиться у новині від прес-служби.

Для балансу хотіла би навести кілька фактів, які допомагають зрозуміти, що насправді відбувається. 

ДП «Укрмедпроектбуд», замовник будівництва Охматдит, ще 11.06.2015 надало до МОЗ України проект нової редакції Статуту, МОЗ України затвердило нову редакцію Статуту тільки 24.06.2015.  Тобто на цю технічну процедуру МОЗ знадобилося аж два тижні. Це просто мега-оперативінсть.

Хворим дітям знову доведеться чекати, поки дяді і тьоті у перерві між дерибаном звернуть на них увагу

Так само «оперативно» МОЗ працювало і над проектом паспорта бюджетної програми. 12.06.2015 ДП «Укрмедпроектбуд» надано до МОЗ України пропозиції щодо паспорта, а МОЗ передало їх до Мінфіну на затвердження тільки у цей понеділок, 30.06.2015. 

Громадськості та народним депутатам було надзвичайно складно домогтися пришвидшення прийняття постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 275» Порядок використання коштів для будівництва СЛДК НДСЛ «Охматдит».

Але й тут МОЗ «оплошал». Міністерство не врахувало зауважень інших відомств, які мали бути внесені. Тому проект постанови розглянули та затвердили на засіданні уряду 24.06.2015 (з умовою доопрацювання). Через це відповідна постанова КМУ так і не була оприлюднена та, відповідно, не набрала чинності.

Що ми маємо в підсумку: «Укрмедпроектбуд» досі не включено до мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України, що не дозволяє розпочати тендерні процедури.

З нетерпінням чекаю на чергові відмазки МОЗ. Хотілося би бюрократам побажати не відписки писати, а працювати. Бо час спливає, разом з ним і літо. Вже початок липня. Тендерна процедура – це мінімум два місяці. Тобто раніше осені будівельники на майданчик не повернуться.  Працювати можна хіба що до листопада.

Якщо бюрократи ще трохи потягнуть, то про відновлення будівництва в цьому році можна буде забути. Якщо пощастить, то до весни наступного року. Навіть не хочу думати про те, що корпусу без покрівлі даху доведеться зимувати ще одну зиму, а хворим дітям знову чекати, поки дяді і тьоті у перерві між дерибаном звернуть на них свою увагу. 

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.