24 августа 2017, четверг

Что я думаю об Одессе и Саакашвили

комментировать
Три главных месседжа

Завтра важливе зібрання Асоціації міст України. Будемо обирати нове керівництво. Сьогодні мав довгу розмову командами з Mikheil Saakashvili. Пообіцяв пану президенту дати кілька публічних меседжів. Даю:

1. Кризовий. Українська Бесарабія на волосинці. Потужні антиукраїнські настрої, які підсилюються ззовні на фоні глибокої бідності і ізольованості регіону (повна відсутність доріг), дуже слабка присутність і вплив української державної влади в цих районах, особистий контроль з боку Путіна за процесом розбурхування місцевого сепаратизму і повне нерозуміння серйозності ситуації в столиці. Потрібні швидкі і рішучі дії для інтеграції регіону. Для початку елементарне - якісна дорога Одеса-Рені, яка посилить присутність України в регіоні (як би абсурдно це не звучало) і пожвавить економіку краю. 

2. Управлінський. Критично важливі зміни до підходу з зарплатами для чиновників. Можна повиганяти всіх старих корупціонерів і запросити нових ідейних людей. Піде перша хвиля ентузіастів, як це було у Львові після 2006, як це є зараз в Одесі. А далі постане питання конкуренції за кадри з бізнесом. Бізнес витягне найкращих. І постане питання морального характеру. Не буде митник з зарплатою 4000 грн чесно вирішувати питання на десятки мільйонів доларів. Крапка. 

3. Ідейний. Напівреформи гірше ніж повна відсутність реформ, оскільки напівреформи не дають результату і дискредитують саму ідею змін. 

Одеса сповнена великих очікувань від Саакашвілі. Він поставив на цю карту всю свою репутацію. Він готовий на найбільш радикальні і непопулярні дії. Йому потрібна сильна підтримка всіх нас, а країні дуже потрібен його успіх.

Оригинал

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: [email protected]

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.