18 октября 2017, среда

Чорні дні КПУ

комментировать
Від виборів до виборів КПУ просочувалась у парламент. Здавалось, запаси її електорату невичерпні, і ніякі зовнішні катаклізми її не похитнуть. Але зараз партія отримала кілька ударів, що можуть відправити її в політичний нокаут

Те, що для Компартії настануть коли-небудь по-справжньому чорні дні, здавалось малоймовірним.

Так, вже давно у парламенті нема прокомуністичної більшості, не існує і вже ніколи не буде існувати нічого на кшталт «групи 239». Вже ніколи у КПУ не буде «золотої акції», подібної до тієї, яку у 2006-му так невдало розіграв Мороз. Ніхто не сприймає ситого й вайлуватого Петра Симоненка як політика-важковаговика. В кращому разі – як анекдотичний персонаж, в гіршому – як ворога, що підлягає щонайменше остракізму.  

Але.

Від виборів до виборів КПУ все одно просочувалась у парламент. Здавалось, запаси її електорату невичерпні, і ніякі зовнішні катаклізми (навіть Помаранчева революція) не зроблять її рейтинг істотно вразливим.

Це найближчі «конкуренти» комуністів – соціалісти – могли випасти з мейнстриму, а «свободівці» – навпаки – до нього потрапити. Зміни не торкалися лише КПУ, й цим партія нагадувала стару діву, яка байдуже спостерігає звіддаля, як хтось одружується, народжує, розлучається абощо, сидячи при цьому непорушно, застигнувши в одноманітності. Але фатум взявся розворушити цей бетонний монумент й завдав по ньому відразу кілька ударів.

По-перше, внаслідок анексії Криму КПУ втратила частину свого ядерного електорату. Так, іще лишається Схід – Донеччина та Луганщина, де комуністи традиційно конкурували з «регіоналами». Але тут не підведені ментальні підсумки війни, і яким з неї вийде тамтешній виборець, говорити ще зарано. Частина східняків переселилася в інші, зокрема, й західні регіони України. І процес асиміляції пішов.   

Втрата Криму ніяк не залежала від волі Компартії, а от втеча майже десятка «вірних ленінців» з лав фракції боляче й безжально б’є по її іміджу

Безнадійно втратила позиції на Сході і Партія регіонів. Кому відійдуть її колишні 30% – покаже час. Можливо, якісь крихти перепадуть новому проекту Льовочкіна – партії-тезці з ідентичною абревіатурою. Можливо, збере свою жатву й «універсальний солдат» Ляшко – він є рівновіддаленим як від колишньої, так і від нинішньої влади. До того ж, позиціонує себе як захисник всіх упосліджених та соціально обділених, що може рівною мірою імпонувати як виборцям ПР, так і електорату комуністів.

Але не тільки звуження електорального простіру та перерозподілення на ньому основних гравців є великою проблемою КПУ. Власне, втрата Криму ніяк не залежала від волі Компартії, а от втеча майже десятка «вірних ленінців» з лав фракції боляче й безжально б’є по її іміджу.

Якби ж то енна кількість «багнетів» КПУ просто подала заяви до секретаріату ВР і тихо пішла, не вимахуючи наостанок брудною білизною! Але і з цивілізованим «розлученням» КПУ не пощастило.

Один комуніст, Олександр Голуб, звинуватив Симоненко у нетрадиційній сексуальній орієнтації, не тільки знищивши такий собі підстаркуватий мачізм Симоненка, якого той набув, одружившись з молодшою жінкою і знову ставши батьком. Голуб ще й відкрив шлюзи для перманентного зливу бруду на сиву голову Симоненка, а бажаючі перейняти естафету не забарилися.    

Адже колишній член КПУ і нинішній очільник кримського відділення партії «Комуністи Росії» Леонід Грач одразу заявив, що протиприродні нахили Симоненка йому відомі давно. Досі Грач звинувачував колишнього «шефа» лише у корумпованості та демагогії, але часи настали суворі.

Третій й, можливо, найбільш відчутний «сюрприз» для Симоненка – вихід з фракції КПУ єдиної «мажоритарниці» – Оксани Калетнік. Через це саме існування фракції комуністів опиняється під загрозою.

Головна «неприємність», що спіткала комуністів - намір Мін’юсту добитися заборони Комуністичної партії

До того ж, Калетнік пішла не сама. Вона прихопила з собою і свого двоюрідного брата, колишнього першого віце-спікера Ради Ігоря Калетніка. Гензель і Гретель не забули взяти із собою й родинні капітали, знедоливши партійну казну КПУ.

Втім, головна «неприємність», що спіткала комуністів у поточному році - намір Мін’юсту добитися заборони Комуністичної партії. Розмови про це велися давно, але ще жодного разу – на такому високому рівні. Ще ніколи глава держави не казав, що, хоча найбільш прийнятний шлях відсіювання політичних партій – вибори, він підтримає заборону КПУ. А за забороною може послідувати й своєрідний Нюрнберг - принаймні у форматі широкого громадського засудження діяльності КПУ, обсервації майже столітнього шлейфу її злочинів, зрад, прогинань від Москву, участі у репресіях, у спротиві українській незалежності..    

Та навіть якщо цього й не станеться, всі перераховані вище фактори – відсутність колишньої електоральної бази, відсутність спонсорів, втеча однопартійців і вкрай хистке становище у парламенті, загальне суспільне неприйняття і категорична нездатність забронзовілих лідерів відповідати вимогам часу – врешті-решт приведе КПУ на звалище історії.

Як казали колись, «пролетаріат – гробар буржуазії». Петру Симоненко, з його сибаритським способом життя, міні-межигір`ями, статками та перельотами в Іспанію бізнес-класом, слід було б витатуювати ці золоті слова десь на зап’ястку – поближче до преміум-годинника Maurice Lacroix. Разом із цифрою 2,7 - сьогоднішнім рейтингом КПУ. 

А відтак звинувачувати у всьому, що з ним сталося, тільки себе самого - плюс погану карму, строк придатності якої завершився щонайменше два десятиліття тому. 

 

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.