19 августа 2017, суббота

Как избавиться от советских привычек

комментировать
Комплекс упражнений, которые я применяю для своей персональной эволюции, ведь и я тоже, как и большинство в Украине, родился, вырос и жил в Советском Союзе

У нас в країні точиться запекла боротьба між двома зонами комфорту - комфортом сучасного українця, та комфортом населення родом із Радянського союзу. Боротьба, я вам скажу, запекла, і в деяких побутових випадках доходить до мордобою, як з письменницею Ларисою Ніцой та "бідною" касиркою. Одна не хоче жити в радянському союзі, інша не може збагнути, що таке сучасна Україна, і на яких засадах вона формується. Хто з них правий? Вірніше, хто неправий?

Так от, неправа влада, яка на законодавчому рівні не забезпечила ті засади існування нації, при яких подібна сцена була би не можливою. Принаймні, в Польщі касирки розмовляють польською, а в Німеччині - німецькою. Але ж то у них, а не у нас. Ми ж у всьому оригінальні і попереду всієї планети. Ну, добре.

Я не про касирок, хоча і про них також. Повертаюсь до зони комфорту. Нікому із мислячих людей не секрет, що ми живемо практично в двох країнах, а то, і трьох, вірніше, в країні, в якій три типи населення - українське, совєцьке і байдуже. І в кожного з них є свої зони комфорту, при перетині яких легко може спалахнути війна. 

Що з цим робити? Ну, по-перше - розуміти. По-друге, працювати над собою. Показувати особистий приклад. Як? У нашому випадку з касиркою – як варіант, залишити ті копійки на касі та сказати дівчинці - "це вам на курси української мови". 

В Польщі касирки розмовляють польською, а в Німеччині - німецькою. Але ж то у них, а не у нас

Серед моїх друзів є доволі освічені люди, які, маючи неабиякий талант та рівень IQ, не можуть знайти в собі сили волі позбутися багатьох совєцьких звичок, та і не тільки совєцьких, а просто шкідливих звичок і речей – таких як паління чи відвислий живіт у чоловіків, що ж тоді хотіти від "бідної" касирки. Персональна еволюція, я вам скажу, не легка прогулянка по парку, тут гарувати потрібно як... хотів сказати "як раб на галєрах", але вчасно себе зупинив, подумав, згадав, що то не наш крилатий вислів, то скажу - "як Папа Карло".

Ні, і це не скажу, бо і це не наш вислів, і не наш епічний герой. Так, а як сказати? Заплутався. Дайте подумаю. Скажу так - "пахати, як бульдозер". Все одно, не те слово знайшов. Не наше воно, не вкраїнське. От бачте, на такому простому прикладі видно, як важко контролювати в собі підсвідомі прояви чужинської культури. 

В зв'язку з цим вирішив поділитись з вами комплексом вправ, які я застосовую для своєї персональної еволюції, адже і я також, як і більшість в Україні, народився, виріс і жив в Радянському Союзі, від "спадщини " якого я щоденно ретельно очищаюсь, як собака від бліх. 

Так от, я стежу за тим, щоб в поле мого зору не потрапляло все, що несе із собою "руський мір", а значить, я не дивлюсь російське телебачення, тобто те, в якому розмовляють не українською мовою (включно з Дощем). Тут згадується діалог Шарікова з Преображенським - так а що ж тоді дивитись, адже нічого іншого і нема? Відповідаю - так нічого і не дивитись. Краще порожнеча, аніж сміття.

Оскільки "плазма" вдома в мене все-таки є, то вмикаю я її виключно для того, щоб вчити англійську за допомогою CNN та польську з допомогою TVP. 

Оскільки в юності багато книг було прочитано російською, то в пам'яті залишилось багато цитат, які кортить застосувати мовою оригіналу, але я і цього не роблю, а намагаюсь перекласти українською, і в разі, якщо не виходить, а часто не все можна дотепно перекласти, то не застосовую взагалі.  Краще порожнеча, аніж сміття. 

Щодо читання, то сучасної якісної української літератури достатньо, щоб замінити Карєніну на Галину Пагутяк, а Мишкіна на Тараса Прохаська.

Оскільки головним носієм і спадкоємицею радянської ментальності є сучасна Росія, яка є, була і буде вічним нашим сусідом-ідіотом, то я намагаюсь стежити, щоб жодна моя українська гривня не потрапила в казну російської імперії. Я не купую і не вживаю нічого, що має дотичність до made in zaporebrik. Краще бути голодним, аніж дурним. 

Перелік виправних робіт можна продовжувати до безкінечності. Впевнений, що у кожного з вас є такий статут, за яким ви проходите свою власну еволюцію, і знаєте, як непросто знаходити в собі силу волі, щоб не озлобитись на інших, слабших за вас. Дорікнути завжди легше, ніж подати руку. На кожного розумного і сильного завжди знайдеться розумніший і сильніший. Отож, толерантніше до інших і безпощадніше до себе. Ну от, знову "безпощадніше". Хіба є в українській мові слово "безпощадніше"? 

Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Иван Леньо   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.