22 августа 2017, вторник

Рижский саммит. Как украинцы пытались заговорить европейцев

комментировать
Пора понять, что единственный путь - как в ЕС, так и к уничтожению имперских амбиций России, является повышение качества жизни украинцев

21-22 травня у столиці Латвії відбувся черговий саміт Східного партнерства. Задовго до цієї події, експерти були впевнені, що саміт для України буде провальним, але яким він був насправді спробуємо підсумувати.

За результатами зустрічі ми пересвідчилися, що Європа продовжує займати нейтральну позицію. З одного боку, європейські політики «висловлюють почуття глибокої заклопотаності» у зв'язку з подіями в Україні, з іншого боку, Європа не хоче псувати відносини з Росією. Підтвердженням цього факту є промова президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, який  зазначив, що ні Європа, ні Україна не готові до інтеграційних процесів і подальшого членства країни в ЄС.

Що змусило європейський  політичний істеблішмент зайняти таку позицію?

По-перше, українська безвідповідальна влада, яка не ділом, а словом намагається вести переговори з європейцями.  Але у цивілізованому світі таку поведінку, коли говорять одне, а роблять інше, не сприймають. Європейці ж довго сперечаються, але, якщо рішення прийнято, воно має виконуватися.

Маючи рік проєвропейської влади, ми не змогли  провести реформи і подолати корупцію, влада навіть не змогла нормально запровадити біометричні паспорти, які є передумовою безвізового режиму. Проте ми займаємо лідируючі позиції у міжнародних рейтингах щодо корупції в державі. Так, згідно нещодавніх досліджень міжнародної компанії  ЕY, рівень корупції і хабарництва в Україні за рік зріс з 60 до 80% . Той же Юнкер заявив, що диктаторству не має місця в ЄС, проте в Україні навіть дії «проєвропейської» коаліції нагадують часи Януковича. Погодьтеся, такі результати - це точно не рух у Європу.

Наші можновладці намагаються своєю «балаканиною»  домогтися прихильності Європи

Якщо Європейський Союз може пережити приєднання напівкорумпованої, але малочисельної Молдови, то відкриття кордонів з Україною може завдати небезпеки європейським устроям. Розуміючи це, канцлер ФРН Ангела Меркель прямо заявила, що не треба збуджувати брехливі очікування, які пізніше вийде виконати. Це означає, що нам не варто сподіватися на безвізовий режим, а тим паче на входження в ЄС, доки Україна знаходиться у такому стані, як сьогодні.

Наші ж можновладці намагаються своєю «балаканиною»  домогтися прихильності Європи.  Але виходить навпаки: не підтвердження ініціативи щодо надання статусу стратегічного партнера поза НАТО, заяви щодо введення миротворчого контингенту і, врешті, про розміщення в Україні ракетних комплексів ПРО тільки дратують західних партнерів і додають більше аргументів для російської пропаганди.

Не можна сказати, що в Україні нічого не змінюється, однак темпи і напрямки цих змін європейських партнерів не влаштовують. Відсутність будь-яких реальних кроків по реформуванню державного апарату, економіки та соціальної політики, «заморожена» люстрація, «мертве» Антикорупційне бюро, яке створено лише на папері, боротьба з корупцією, прозорості тарифної та податкових політики це все впливає на питання інтеграції України,  не кажучи вже про побудову справедливого суспільства, яким де-факто є ЄС.  Такими діями влада сіє паніку і завідомо нереалістичні сподівання у власного народу, що в кінцевому результаті може призвести до євроскептицизму у більшості українців.

Ще півтора року тому, українці вийшли на Майдан захищаючи європейські цінності, за них пролита кров. Сьогодні, за час правління проєвропейської влади, європейські устремління українців згасають, оскільки очікування громадян щодо росту якості життя не виправдалися. І замість цього, щоб визнати свої помилки, влада України намагається перекласти вину на ЄС, мовляв, «сита Європа» нас не розуміє. Як наслідок росте рейтинг у проросійського «Опозиційного блоку», а їхній лідер Ю.Бойко уже без іронії заявляє , що сподівається формувати нову коаліцію після виборів. Зрозуміло, що проросійську.

Поки наші «європеїзатори» шукають ворогів там де їх немає, продовжують годувати українців нереалістичними обіцянками і закривають очі на реальність, Путін може захопити Україну без війни.

І тільки тоді, коли можновладці зрозуміють, що успіхом інтеграція до ЄС  буде зміна життєвих стандартів українців, а не популістичні гасла, до тих пір ворота до ЄС перед Україною будуть закриті. Нам треба усім усвідомити, що єдиною дорогою,  як до ЄС  так і до знищення імперських амбіцій Росії це - зростання якості життя українців, а не політичне шаманство!

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.