22 ноября 2017, среда

Плевок в лицо: Вилкул, Ланьо, Вадатурский и другие стали льготниками

комментировать
Во всех парламентских фракциях есть депутаты, которые берут государственную помощь. И далеко не всем им действительно негде жить

Список депутатів, яким виплатили компенсації для оренди житла - суцільна фантасмагорія. Одне діло - іногородні нужденні типу козака Гаврилюка, зовсім інше - м'яко кажучи, небідні віп-українці. Загалом - 181 обранець.

Наприклад, одіозний екс-губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, людина, яка має гроші на те, щоб їздити на кортежі з охороною. Причому робить це зухвало, через подвійну осьову, на очах у поліції. 

Вілкул і зараз витрачає шалені гроші на передвиборчу кампанію як кандидат у мери Дніпропетровська. Йдучи на посаду віце-прем'єра, Вілкул залишив по собі губернатором Дмитра Колєснікова. Тепер він також депутат Опоблоку, який не погребував взяти компенсацію на оренду житла. Екс-виконавчий директор контрольованого Ахметовим ЦГОК, потім, з 10 по 12 рік - міністр промполітики, а в часи революції - голова ОДА, в приміщенні якої збирали та інструктували тітушок для розгону Євромайдану. Як казав класик, "на ето у ніх дєньгі нашлісь". Ще одна людина Вілкула, яка "конче потребує" грошей від держави на житло, - Дмитро Шпенов, депутат від Опоблоку.

До речі, у всіх їхніх деклараціях, зважаючи на спосіб життя - самі копійки. Вілкул торік заробив 257 599 гривень. Це приблизно по тисячі доларів на місяць. Зарплатня менеджера середньої ланки в комерційних структурах. Нерухомість Вілкула - нуль! А у членів сім'ї - квартира площею 62,1 кадратний метр. Його соратник, Дмитро Колєсніков торік заробив 39.544 гривень, члени родини – 40 725 грн. Ще одна людина з дніпропетровської групи Ахметова-Вілкула - депутат Дмитро Шпенов. Сукупний дохід - більше, ніж у Вілкула: 344 244 грн. Також отримав компенсацію від держави.

На кожного нужденного депутата нараховують 460 гривень на добу. Це майже 14 тисяч гривень на місяць

В списку неспроможних сплатити за своє житло - два Добкіних, Михайло Маркович та Дмитро Маркович. "Міша, у тєбя скучноє ліцо, тєбє ніхто дєнєг не даст". В Раді - дали.

Найкричущий плювок в очі платників податків - Євгеній Гєллєр. За часів головування бюджетним комітетом Ради він прославився скандалом з приголомшливим ремонтом службового кабінету в стилі "нарочитий ампір". Під гаслом "голова бюджетного комітету повинен працювати в комфортних умовах" він зруйнував перегородки в старій будівлі комітетів Ради, об'єднавши три кабінети і облаштувавши до свого кабінету окремий вхід з домофоном. В самому приміщенні був навіть окремий санвузол. Коли журналісти йому натякнули, що це незаконно, він відповів: "За собственные средства я имею право сделать ремонт". А потім додав: "А вы посмотрите на мою декларацию в этом году, а не по одному периоду. Вскоре она будет обнародована. Я 1974 года рождения. Когда я уходил в народные депутаты из бизнеса, у меня была компания, которую я передал в управление другим людям. Вы посмотрите ее обороты и перестаньте об этом говорить".

Тепер Гєллєр вже не говорить про декларацію. На сайті Ради його декларації взагалі нема. Це кричуще порушення закону, і поки що він єдиний депутат, в якого я не знайшла гіперпосилання на декларацію. Взагалі-то воно має створюватися автоматично. Питання до апарату ВР.

В списку бідних депутатів, які потребують компенсації від держави - закарпатський феодал Михайло Ланьо ("Воля народу"), екс-губернатор Одеської області Михайло Скорик (Опоблок), син гендиректора концерну "Нібулон", голова Наглядової ради цього підприємства Андрій Вадатурський з БПП, в декларації якого за минулий рік – 1 254 138 грн.

Також там Олена Кошелєва з фракції радикалів (її журналісти фіксували на мерседесі представницького класу), екс-заступник Авакова Микола Величкович, бізнесмен Руслан Сольвар і багато інших.

Нагадаю, що компенсація на житло - цілком легальне право депутата, який не має, де жити в Києві. Апарат ВР бюджетним коштом винаймає номери в готелі "Київ", за що, згідно до закону, на кожного нужденного нараховують 460 гривень на добу. Це майже 14 тисяч гривень на місяць. Це відбувається не автоматично, депутат для цього повинен написати заяву з відповідним проханням. Гроші можуть перераховувати по безготівці готелю або видавати депутатові на руки, якщо він бажає винаймати житло самостійно.

А тепер - увага! Уявіть собі, що Вілкул живе в 10-метровому номері готелю "Київ". Або Гєллєр, який в прагненні "працювати комфортно" знахабнів до того, що вже під час перерви курить в парламентських кулуарах біля прес-поінту, а людям, які роблять зауваження, закриває рота. Реальна історія минулого пленарного тижня. Готельні номери чи компенсації на них вони беруть, "щоб було". В попередніх скликаннях моніторинг показував, що там жили помічники, коханки, чи ці номери просто порожніли. А держава продовжувала витрачати на них бюджетні кошти. Підозрюю, що таке саме відбувається і зараз.

Водночас, компенсація на житло - одна з найсуперечливіших пільг депутатів. Взагалі її скасовувати - це популізм. Адже багато хто з дійсно незаможних політиків (такі справді є) дійсно живуть у аскетичних умовах 10-метрового готельного номера, і іншої можливості винаймати житло у них насправді нема. Наприклад, мені достеменно відомо, що Андрій Парубій живе в готелі Київ ще з п’ятого скликання, і це інвестиція держави, якої він дійсно потребує. Готельний номер використовують багато депутатів від БПП, і вони також дійсно там живуть. Але коли в списках депутатів-безхатченків опиняються олігархи і грошові мішки, в мене виникає питання до совісті цих обранців та сумління їхніх виборців, які знов і знов обирають собі "господарів", яким не соромно обкрадати державну казну на цілком легальних підставах.

180 депутатів-безхатченків - стандартна цифра для парламенту. В попередньому сьомому скликанні регламентний комітет повідомляв про приблизно таку саму кількість депутатів, що потребують житла. Однак, там теж не обходилося без конфузів. В переліку був, наприклад, Ренат Ахметов. А ще заявку на відшкодування подавали депутати, які, будучі в попередніх каденціях, вже отримали київську квартиру від держави (така пільга існувала раніше, до 6-го скликання). Тоді ж, в сьомому скликанні, опозиційні Батьківщина і Удар повідомили, що їхні депутати відмовляються від державної компенсації, що було позитивно сприйнято суспільством. Але чи сталося так - ніхто не перевірив. Зараз в переліку "нужденних" є представники всіх фракцій. І тих, хто перед виборами декларував, що депутатські пільги під час війни - це ганьба, і тих, хто тихенько мовчав на цю тему.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

Подписка на новости
     
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.